Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kıyma sorunu

falconjs

Yeni Üye
Arkadaşlar, haftada bir öğün kıyma veriyorum kaplumbağama. ( Günde bir öğün )
Yalnız dikkatimi çeken bir şey oluyor. Ne zaman kıyma versem dışkısı 2-3 kat daha fazla oluyor ve beyaz dışkı bırakıyor. İlk başta takmamıştım ama bu bazen dışkıyı ısırıp parçalıyor. Belkide yiyordur tam bilemiyorum.
Mesela dün verdim kıyma. Akşamdam kendi beyaz dışkısını ısırıp parçalamaya başladı. Açlıktan yaptığını düşündüm ve bir parça stick yem daha verdim yedi. Bugün sabah baktığımda akvaryumun yüzeyi beyaz dışkı parçalarıyla doluydu. Geceleri şelale filtremi kapatıyorum hem akıntı olmasın hem ses yapmasın diye.
Ne yapacağımı bilemiyorum. Acaba normal mi? kıymada mı problem var? kaplumbağam mı sağlıksız? çözüm arıyorum

Cvp: Kıyma sorunu

Açıkcası kıyma gibi gıdalar zorunlu değil. Ki versenizde ayda bir verin. Bence onun yerine balık verseniz daha uygun olur.

Dışkısını yemesi normaldir. Bir çok kaplumbağa bunu yapıyor. Dışkı rengi beyaz olmamalı diye düşünüyorum. İç parazit olma durumu var.

Filtre 24 saat çalışmalı. Akıntı sorun olmaz. Ben destek iç filtreyi dahi kapatmıyorum. Durgun bir yer bulup rahatça uyuyacaktır.

Cvp: Kıyma sorunu

Kıymayı azaltsam iyi olcak haklı olabilirsin. dışkının beyaz olması da yağlı kıymadan olabılır belki. ben ek olarak karides ve yumurta akı veriyim en iyisi. arada da marul yeterli olur sanırım. Dışkısını yemesi çok şaşırtmıştı zaten beni ama normalmiş :)
Teşekkür ederim.

Geri