Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kıyma verdim tosbaya

Harleydavidson

Gümüş 5 Üye
Dolapta dana kıyma vardı 2 tane ufak alıp verdim bayıldı pişmemş zararsız mıdır kaç ayda bir verilmesi lazım kaplumbağaların ufakken etle büyüdüklernde otçul beslendiğini duymuştum ama kıymatı sevdi hala şuan yerlere bakıyor daha var mı diye zararı olurmu?

Kıyma yağsız olmak kaydı ile cezvede haşlanmış suya, ağzına sığacağı oranda parçalara ayırıp içine atıp bir dakika sonra çıkarıp soğutup verebilirsin. Bunu sadece hasta ve iştahsız olduğunda son uygulama olarak veririz sakıncası ise hayvanı yemden iyice uzaklaştırır.

Yetişkinlerde protein içerikli yeme devam edilir. Yalnız ot türevli yemde veririz. Öğün biraz daha artar.

Ot türevliye 6 cm kabuk boyu itibariyle başlarız. Kullanacağımız yemler tetra reptomin veya eheim proffessional food'dur. 8 cm kabuk boyu itibariyle de sera vital de kullanırız.

Anladım bundan sonra vermim o zaman nadirende olsa demek kıyma verilmesi lazımmış..

Büyüdükce yem oranıda artar mı benimki hiç vitamin falan yemiyor hep karides bendeki karidesde yeşil kapta alman malı dışında kalsiyum var diyor gammurusun inadını kır demiştiniz. En sonunda 2 ay aç bırakıcan o olucak ama direnci düşee diye korkuyorum kabuk boyu 6 7 cm tahminen

O kadar sürmez. En fazla 1 hafta. Yemlerden birkaç tane gammarus içine at kokusunu alsın. Yemleri tek tek yedikçe ver. Suda kaldıkça kokusu gider.

Kıyma sadece dediğim koşullarda son çare olarak verilir. Yem yiyen hayvanlara verilmez. Sadece yumurta akı verebilirsin. Yumurta yemden soğutmaz.

Geri