Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kıyma verilebilir mi ?

mithat

Bronz 2 Üye
arkadaşlar merhaba şimdi kıyma çıkardım buzluktan malum öğrenci olunca yemek yapmak bana düşüyo mecbur :)) bir parça da benim ufaklıklara versem mi acaba nasıl olur ? ayrıca suya bi zararı olur mu çiğ olması sıkıntı yaratır mı düşüncelerinizi bekliyorum herkese iyi günler :))

Cvp: Kıyma versem nasıl olur? :)

bu tip et, tavuk vs. yiyeceklerin verilmesi durumunda tuzsuz şekilde kaynatılması gerekir. üzerinde bakteri oluşumu olur. suya salınımı var. haşladıktan sonra ufak parça halinde ağzına tıkıştır ama bunu alışkanlık haline getirme sonra yemleri yemeyi kesip sürekli et istiyor.

cem' Alıntı:
bu tip et, tavuk vs. yiyeceklerin verilmesi durumunda tuzsuz şekilde kaynatılması gerekir. üzerinde bakteri oluşumu olur. suya salınımı var. haşladıktan sonra ufak parça halinde ağzına tıkıştır ama bunu alışkanlık haline getirme sonra yemleri yemeyi kesip sürekli et istiyor.

çiğ vermiyim mi yani ? küçük bi parça çiğ versem sıkıntı olur mu ?

verme, en azından çay tabağına koyup kaynamış su döküp az birşey beklet. hem kanı çıksın hemde bakteri varsa o ölsün.

tamamdır teşekkür ettim :)

Cem güzel anlatmış. Hiç vermemek en iyisi. Bunlar ancak ayda yada iki ayda bir verilen besinler. Bunuda geçin diğer yemlerden uzaklaşırsa o zaman çok sıkıntılı bir dönem olur.

şimdi merakımdan veriyorum ayda 1 veririm artık :)

Geri