Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

koca kafalar:)

turab-berk

Bronz 2 Üye
kocaman oldular:)

mailto:/photo/my-images/252/dsc00111z.jpg/
mailto:/photo/my-images/100/dsc00232yy.jpg/
mailto:/photo/my-images/856/dsc00252dr.jpg/
mailto:/photo/my-images/812/dsc01935t.jpg/
mailto:/photo/my-images/265/dsc01969m.jpg/
mailto:/photo/my-images/841/dsc02005p.jpg/
mailto:/photo/my-images/526/dsc02007ad.jpg/
mailto:/photo/my-images/155/dsc02012dz.jpg/

bu da garip:D
mailto:/photo/my-images/687/dsc06010v.jpg/

Cvp: koca kafalar:)

Kuşunuz ve kaplumbağalarınız çok tatlılar :D Yalnız kaplumbağalarınızda çok ama çok hafif deformasyonlar başlamış. Proteini kısma vakti gelmiş :)

Benim babamda evde bir saka kuşu besliyor.Onunda adıda Garip :D

sağolun.. tetra reptominn veriyorum sadece.. karidesi falan bırakalı çok oldu .. deformasyon derken mesala nerelerde var?

garip ismi yakışıyor hayvanlara:) kendisi dokuz yaşında teyze oldu artık:)

bu konuda da eski halleri var:)
mailto:/forum/Konu-benim-kapluslar--2908.html

Maşallah kocaman olmuşlar :)
Ama arkadaşımızın dediği gibi artık bitkisel ana yeme geçme vakitleri gelmiş.
Sera vitali ana yem olarak kullanabilirisniz :)

Tam saldırı havasına girmiş gibi görünüyor, bir kaç tane taze balığa ihtiyacı var sanki.

emmi' Alıntı:
Tam saldırı havasına girmiş gibi görünüyor, bir kaç tane taze balığa ihtiyacı var sanki.

Ben de büyütünce canlı yem yedircem arada. Benim kafadansın sen de galiba :D

Taze balıktan kastım canlı balık değildi, balıkçıdan falan alınan taze balığı demek istemiştim. Canlı yem bir ara kullandım ama açıkçası vicdanımı rahatsız ettiği için uzun zamandır kullanmıyorum.

Canlı yemin bu yaştan sonra yararından çok zararı dokunur. Balıkçılardaki balıklar için de aynı şey geçerli. Tuzlu balığı bir kere.

ben de hiç düşünmedim zaten taze ve ya canlı balık vermeyi.. ayrıca artık daha çok bitkisel beslenmeleri gerekiyormuş..

bu arada berk erkek demi.. yani ben öyle sanıyorum.. sizce?

Tırnaklarına bakılırsa dişiye benziyor.

yalnız kuyruk turabla aynı.. ayrıca tırnaklar o kadar kısa değil

Siz en iyisi kuyruğunun bir fotoğrafını koyun. Bir de kaç yaşındalar kaplumbağalarınız?

bir yaşındalar..
bu da kuyruk fotoğrafı
mailto:/r/2/9js3.jpg

Dişi gibi görünüyor ama 2 yaşından evvel yapılan tahminler tutmayabiliyor.

Şu konu yardımcı olur size tabi yaşını bekleyin siz,tahminde bulunmanıza yardımcı olur:

mailto:/forum/Konu-cinsiyet-ayrimi.html

sağolun okumuştum bu konuyu.. ben en iyisi biraz daha büyümesini bekliyim..

Canlı yem konusu geçmiş birşey ekleyeyim dedim. Akvaryumumda 3 adet kaplumbağa 2 adet çöpçü balığı besliyordum. Yaklaşık 1-1 buçuk aydır sularını değiştirmiyordum, dün suları aşırı kirlendiği için değiştireyim dedim. Kaplumbağalarımı akvaryumdan çıkarttım ölüm kabına koydum geçici süreli olarak. Sıra balıkları çıkartmaya geldi, 1 tanesini çıkarttım 2. yi çıkartacaktım ki bir baktım ortalarda yok. Aradım taradım akvaryumun içini ama bulamadım. İşin garip tarafı balıktan hiç bir kalıntı yok. 3-4 aydır aynı akvaryumdalardı.

Kaplumbağaların balıklarla aynı akvaryumda yaşaması işte bu yüzden çok sakıncalı. Balığınız için üzüldüm :(

Geri