Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

koca kafalar:)

Cvp: koca kafalar:)

3-4 ay hiç bir sorun yoktu iyi geçiniyorlardı ama kaşla göz arasında götürmüşler balığımı. Bu kaplumbağalarıma zarar verir mi? Yani balığı yemeleri?

Kaplumbağalar anladığım kadarıyla 3-4 aylık zaman zarfında iyice büyümüşler ve balıklara saldırmaya başlamışlar. Kapluşlar küçükken pek sorun olmaz ama biraz büyüdüklerinde balıklara saldırma tehlikesi vardır. Balığı yemesi kapluşa zarar vermez canlı yem olduğu için aksine faydası bile olur ama balığa maalesef çok yazık olmuş :(

Üzüldüm tabiki, ben o balıkları taa memleketimden getirmiştim 16 saat kara yolculuğu yaptılar :) Diğerini yemelerinden de korkuyorum ama elimden de bişey gelmiyor malesef. İlginiz için teşekkür ederim "Jadeite"
Konu sahibi arkadaşım senden çok özür dilerim konunu kirlettiğim için ama canlı yem muhabbetini görünce eklemeden yapamadım.

Bir yazıdan hatırladığım kadarıyla japon balıklarındaki bir madde kaplumbağalara zarar veriyordu; ancak tek ya da seyrek bir zaman için böyle bir sorun olacağını sanmıyorum.

Çok zeki hayvanlar hakikaten, bu gün spot lambasının ısısına gelen birsivrisineği ben farkedip müdahale edene kadar avladılar. Neredeyse yarısına kadar sudan çıktı. Havada kaptı. Hayret ettim ve saygı duydum.

Rica ederim. Ama diğer çöpçü balığınızı da bir an önce kaplumbağalarınızın yanından alın ve başka bir akvaryuma koyun :)

Tek bir balık için yeniden yeni bir akvaryum kurmam biraz imkansız geliyor şuan için. Balık beslemeyi pek sevmem, kaplumbağalarımın akvaryumunu biraz silip süpürsünler diye almıştım :) Şuan yapabileceğim tek şey biraz daha göz önünde tutmak tetikte durmak :(

Eğer başka akvaryumunuz yoksa akvaryumu ikiye ayırın. Ufak bir alanı çöpçü balığınıza ayırabilirsiniz tabi akvaryumunuz genişse. Sineklikle akvaryumu ikiye ayırmak mümkün:)

hayır kirlilik olmuyor tabi ki sorunlarınızı paylaşabilirsiniz benim için bi mahzuru yok..

Akvaryumu ayırmak mantıklı aslında ama pek de büyük bi yüzme alanı olmayacak balığımın :( Teşekkür ederim değerli fikirleriniz için..

turab kuru alana çıkmak istiyor ama berk yolu tıkamış:D

mailto:/r/n/n5my.jpg

mailto:/r/n/n5pn.jpg

Geri