Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kocaman obur danalar :)

ecemkoten

Bordo Bereli
Akvaryuma bir türlü doğru düzgün bir dizayn veremediğim için her hafta değişen dekoru mazur görün :D

mailto:/img689/6858/dsc0003lis.jpg

mailto:/img29/5249/dsc0006bug.jpg

mailto:/img405/9067/dsc0011rsp.jpg

mailto:/img69/8031/dsc0018yk.jpg

mailto:/img832/4451/dsc0015ejv.jpg

mailto:/img577/3336/dsc0021oq.jpg

mailto:/img41/6836/dsc0020gt.jpg

mailto:/img197/5660/dsc0023lbm.jpg

mailto:/img84/8941/dsc0033ps.jpg

mailto:/img839/1933/dsc0037kc.jpg

mailto:/img22/2657/dsc0038fv.jpg

mailto:/img443/4863/dsc0040yb.jpg

mailto:/img40/5473/dsc0065oe.jpg

mailto:/img13/3811/dsc0780ij.jpg

mailto:/img706/2817/dsc0778o.jpg

mailto:/img89/8459/dsc0005ce.jpg

mailto:/img850/8785/dsc0053fm.jpg

mailto:/img707/4320/dsc0057hj.jpg

Cvp: Kocaman obur danalar :)

Her zamanki gibi çok güzeller. Özellikle ilk resim süper :) İyi poz vermişler.

Valla ecem maşallahları var :) Dekorasyon bana göre güzel olmuş. Çizgiliyi diğer akvaryumuma mı aldın göremedim :)

Bu arada içinde bambu gibi bişey gördüm, bitki yetiştirme çabaları mı yoksa yangın merdiveni gibi tutunup çıkma çabaları mı :t65y:

Hepinize teşekkür ederim :)

Kabuk boyları 16,5 cm ve 14 cm :)

Mert çizgiliyi malesef dereye bıraktım. Bizim akvaryum birgün kan gölü oldu. Shelly'nin kafasında aylardır iyileşmeyen bir delik var çizgili sayesinde. Diğer akvaryuma geçtiğinden beri yem yemediği için bu akvaryuma almıştım ama sonuç çok kötü oldu. Dereye bırakmak zorunda kalsamda aldığım karardan memnunum çünkü çizgililerin akvaryuma uygun canlılar olmadığını gördüm.

Bambu bitki yetiştirme çabası tam olarak :D Sen şu balıkları al diye bekliyorum tutarsa bende düşünebilirim :D Birde bambunun nitrat emen özelliği var o yüzden de koydum ama bakalım ne kadar gidecek bizimkilere :D Üzerinde birkaç yaprak vardı filiz vermişti ama bizimkiler kuru alana çıkıp yemiş :D

Yalnız sen kurda kuzuyu emanet etmişsin kuru alandayken aa bu ne diye bır isirik aldılar mı gerisini bırakmazlar tabi :D

Çizgili konusu kötü olmuş ya, ama senin afacanlara zarar vermemesi açısından iyi tabi. Bu arada akvaryum konusunda biraz gelişmeler oldu konuşuruz detaylı konu şey olmasın. Herşey süper maşallah ^^

Süpermiş. Bambu sopa gibi kalmış :) :)
Akvaryuma hangi balık türlerini koyacaksınız?

Yani bizim vahşilerin beraber yaşadıkları balık var mı Ecem. Senin uysalları bu katagoriye koymuyorum tabi.

banyoterligi' Alıntı:
Yalnız sen kurda kuzuyu emanet etmişsin kuru alandayken aa bu ne diye bır isirik aldılar mı gerisini bırakmazlar tabi :D

Çizgili konusu kötü olmuş ya, ama senin afacanlara zarar vermemesi açısından iyi tabi. Bu arada akvaryum konusunda biraz gelişmeler oldu konuşuruz detaylı konu şey olmasın. Herşey süper maşallah ^^

Bu çizgililer çok ilginç Mert. Ecem RES leri uysal olmasına rağmen çizgiliden çok çekti. Bencede en doğrusunu yaptı. Bende ise baskın RES kendinden 4 cm büyük çizgiliye kafa tuttu. Çizgili boyut olarak büyük olduğu için bunu sindirdi ve strese soktu. Bende bu sebeple ayırdım. Farklı türler bir şekilde çatışıyor. Özellikle 10 cm olduklarında.
Bende konuyu dağıtmadan bu notu düşmüş olayım.

Bizim vatoz tüm fotoğraflarda bitkilerin arkasına saklandığından gözükmüyor :D Sağ tarafta alttaki karartı benim vatozum Cüce'cim oluyor fakat kendisi objektifleri sevmiyor :D Kaç aydır en ufak ısırık yok üstünde hayırlısı.
Emre dediğin gibi benimkiler uysal ya birkaç deneme yapmayı istiyorum olmadı çıkartırım zaten balığı. Mert'te düşünüyordu ama onun durumlar değişmiş.

Keşke tüm çizgililer seninki gibi uysal olsa Emre :D

maşallah dana değil tosun bunlar. bu resler farklı bir tür mü yoksa fotoğraf mı böyle çıkmış. sanki kabuklar koyu kahverengi derisi gri çalıyor. benimkiler kabukta sarıya çalan yeşil, derileri komple yeşil

cem' Alıntı:
maşallah dana değil tosun bunlar. bu resler farklı bir tür mü yoksa fotoğraf mı böyle çıkmış. sanki kabuklar koyu kahverengi derisi gri çalıyor. benimkiler kabukta sarıya çalan yeşil, derileri komple yeşil

Küçükken yeşildi ikiside :D Birinin küçüklük fotoğrafı şu şekilde :

mailto:/img571/8641/img5633g.jpg

Yıllar geçtikçe deri renkleride kabuk renkleride değişti. Geçtiğimiz sene UVB lamba aldım ondan beri kabukları kahverengiye dönük oldu. Anne baba genlerindende farkediyor sanırım ama farklı tür değiller :)

Bu fotoğrafı paylaşınca küçüklük hallerini özlediğimi farkettim :D

tamamdır anlaşıldığı üzere uvb d vitaminiyle birlikte pigment değişimi de yapıyor ve kaplumbağaları kızarmış tavuk çağla şikel ve eda taşpınar kıvamına getiriyor. :smile:

ecemkoten' Alıntı:
Bizim vatoz tüm fotoğraflarda bitkilerin arkasına saklandığından gözükmüyor :D Sağ tarafta alttaki karartı benim vatozum Cüce'cim oluyor fakat kendisi objektifleri sevmiyor :D Kaç aydır en ufak ısırık yok üstünde hayırlısı.
Emre dediğin gibi benimkiler uysal ya birkaç deneme yapmayı istiyorum olmadı çıkartırım zaten balığı. Mert'te düşünüyordu ama onun durumlar değişmiş.

Keşke tüm çizgililer seninki gibi uysal olsa Emre :D

Gerçekten seninkiler balığa dokunmayabilir. Benim vahşilerin yanında melek gibiler. Merakla bekliyorum denemeleri :)
Sağol Ecem. Bizim hayvanlar tam ters karakterli :) Benim çizgili uysal, RES lerin biri yabancıya karşı hırçın. Sende de tam çizgilinin biri terör estirdi, RES ler çok sakin.

gerçekten çok güzeller... oldukça da mutlu görünüyorlar...

yorumlardan okuduğum kadarıyla başka balık türleriyle alakalı denemeler var galiba... bende vatoz düşünüyorum ama endişelerim var... ne dersiniz....

Senin oburlar da süperler maşşallah.
Ben 8 tane lepistes koymuştum, 6sını yedi. Sonra ayırdım tabi.

Ben benim canavarları aldığımdan beri vatosumla duruyorlar ve hiç bir sıkıntı olmadı ve kendi aralarındada çok iyi anlaşıyorlar , 4 tane kaplumbağa hepside uysal çıktı :D

Kimseyi yanlış yönlendirmek istemiyorum çünkü balıklara saldırma ihtimalleri çok yüksek.
O sebeple balığı çok düşünerek almak gerek.
Ben Berkcan bey gibi vatoz tercih ettim çünkü kemikli bir balık o sebeple zarar veremiyorlar. Birde 24-25 cm civarında kendisi :)
Deneyecekseniz vatoz deneyin Uğur bey. Ama sürekli gözünüz üstlerinde olsun bir süre. Birde boyut olarak kaplumbağalarınızdan büyük boylarda edinin balığı.

Bu arada güzel yorumlarınız için hepinize teşekkürler :)

bayağı zamandır siteye girmemiştim geri dönmüşsün siteye hayırlı olsun :) snow ve ray noldu ikisinide mi dereye bıraktın?

Harika görünüyorlar :t65y: Karidesleride lüpür lüpür götürüyolar maşallah :rolleyes: Balık konusunda belki ilginizi çekebilir diye düşündüm. Bugün açtığım konuya bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. :133:
mailto:/forum/Konu-kaplumbaga-ve-balik-kardesligimiz.html

Geri