Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kronolojik takvime göre geçmişten bugüne kuru alan sıralamam. (fotoğraf)

azrael

Gümüş 5 Üye
Yeni başlayan arkadaşlara biraz da fikir vermek gayesiyle paylaşmak istedim.
Kuru alan evrimleşmem bu şekilde oldu.

mailto:/9u7w5f.jpg

1. Sıradaki kuru alanım bebek kaplumbağalar için ideal. "gazbeton" diye de bilinen, su yüzeyinde batmayan hafif bir tuğla gibidir. Bebek kaplumbağaların ağırlığı da düşünülecek olursa; 4-5 ay sizi rahat rahat idare edecektir. Tek yapmanız gereken vantuz yardımıyla sabitlemek.

2. Sıradaki kuru alanım ise; straforun üzerine çim halı dikerek gerçekleştirdiğim bir kuru alan. Bana göre bu en ideal ve pratik olanı. Tek yapmanız gereken strafora şekil vermek ve üzerine "suya dayanıklı" çim halıyı dikmek/yapıştırmak. Sabitlemek için de straforun içini oyarak hırdavatçılarda satılan "L" demirlerden yerleştirmeniz yeterli.

3. Kuru alanım da, akvaryumumun ölçülerine göre kestirdiğim camlardan oluşturarak, akvaryumun üzerine kat çıkmak suretiyle gerçekleştirdiğim kuru alan. Üzerine suya dayanıklı kaliteli bir çim halı yapıştırdım. Suya temas eden yuvarlık kısım "polikarbon" adında camdan 19 kat sağlam ve salınım yapmayan bir malzeme.

Cvp: Kronolojik takvime göre geçmişten bugüne kuru alan sıralamam. (fotoğraf)

Hepsini hatırlıyorum. Son aşama zaten muhteşem ama ilk yüzen kayada çok ilginçti :)

Hepsi de çok güzel. En kullanışlı ve son yapılabilecek bi kuru alanla da bitirmişsin. Bu şekilde bir kuru alan çok güzel her yönden en iyisi bu şekilde kullanmak sanırım. Kaplumbağa iyi vakit geçiriyora benziyor :)

Benim kaplumbağamda yavru.1. resimdeki kuru alan ne kadar?Söylerseniz çok sevinirim,iyi günler.

Barbie-sena06' Alıntı:
Benim kaplumbağamda yavru.1. resimdeki kuru alan ne kadar?Söylerseniz çok sevinirim,iyi günler.

Ücret bile almayabilirler. İnşaat malzemeleri, tuğla, kum vs satan bir yere gidip işinizi görecek kadar bir boyutta seçip alın. Şekil vermek de mümkün. Bir bıçak yardımıyla inceltebilir ya da düzeltebilirsiniz.

azrael' Alıntı:
Barbie-sena06' Alıntı:

Ücret bile almayabilirler. İnşaat malzemeleri, tuğla, kum vs satan bir yere gidip işinizi görecek kadar bir boyutta seçip alın. Şekil vermek de mümkün. Bir bıçak yardımıyla inceltebilir ya da düzeltebilirsiniz.
Teşekkür ederim,teşekkürler :rolleyes:

Geri