Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük kaplumbağamıza arkadaş sahiplenmek istiyoruz.

Aozkan

Yeni Üye
Küçük bir kaplumbağamız var ve onun icin guzel bir yer dizayn ettim ama onun yanlız olmasina cok üzülüyorum. Akvaryumumda balıklarımı görüyorum onlar surekli beraberken onun kendi akvaryumunda yanlız kalması hoşuma gitmiyor. Bir arkadaşı olursa akvaryumun tadını çıkaracaklarına eminim. Akvaryum için de görüşmelerinizi okumak isterim nasıl olmuş. Hepsini kendim cizerek makinede tasarlayıp oluşturdum 😊

Ekli dosyalar

• 20231029_130854.jpg
    20231029_130854.jpg
    799.4 KB · Görüntüleme: 22
  • 20231029_105613.jpg
    20231029_105613.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 22
  • 20231029_105613.jpg
    20231029_105613.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 22
Foruma hoşgeldiniz.

Emsal boyda olmak kaydı ile alabilirsiniz. Ama akvaryumu büyütmeniz lazım. Her bir hayvan maliyeti ikiye katlamakla birlikte anlaşamama riski de mevcut. En uyumlu hayvanlar bile yeri geldiğinde birbirlerine dalaşır. Bu alfa olma, yer darlığı, yem yetmecek endişesi, akvaryumu sahiplenme gibi sebeplerden kaynaklı olabilir. Bu hayvanlar asosyaldir. Birden fazla hayvanın tek artısı. Birbirlerine bakıp birşeyleri daha hızlı öğrenmeleri ve kuru alanda çevreyi kontrol altında tutacakları birden fazla göz.

Tabandaki kumu ve kabukları çıkarın. Yerine vitasand pro78 marka sarı silis kum alın. Eşelenip vakit geçirir. Hazımsızlık çektiğinde yer. Bağırsaklarındaki olası parazitleri atar. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derileri sürtünüp atar.

Akvaryum kapağında havalandırma var mı? İçerde oluşan nem hayvanı rahatsız eder. Yoksa kapağı çıkarın.

Kuru alandaki beyazlık nedir? Kum mu?

Bilgiler için cok teşekkür ederim. Bu geçici bir akvaryum büyük bir akvaryum dizayn edince ona geçmeyi düşünüyorum. Kapakta arka kısımda ve baca olarak görünen yerde boşluk mevcut. Kuru alandaki kum havuzu 😊

Kaplumbağaların kendini savunabilmesi ve az hasarla çıkması açısından emsal boyda olmaları lazım.

Geri