Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan aldım iyi mi?

Mertos

Bronz 5 Üye
Hekese merhaba!!!
Benim yarın 2 kaplumbağam olacak ve bu yüzden dün güvenilir bir pet shoptan kuru alan aldım.
1)Sizce bu iyi bir kuru alan mı?
2)Fiyatı 40 TL`di fazla mı pahalı?

Ekli dosyalar

• 6316969403p[1].jpg
    6316969403p[1].jpg
    83.7 KB · Görüntüleme: 208
Cvp: Kuru alan aldım iyi mi???

Kaplumbağalar küçük olucagı için gayet güzel almışsın uzun bi süre seni idare eder hayırlı olsun :) kaplumbağanın mutlulugu için 40 lira gayet uygun :)

evet iyi bir kuru alan ama ileride işini görmez, akvaryumun suyunu sonuna kadar dolduramazsın.Kaplumbağaların büyüyünce büyük akvaryuma geçince şu kuru alanlardan almalısın : mailto:/Penn-Plax-Turtle-Topper-Kaplumbaga-Platformu-780-REP600,PR-8304.html
http://www.petburada.com/?urun-16713-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi:Large.html
fiyat olarak eğer orta boy ise bana pahalı geldi,büyük boy ise fiyatı normal sanki ama bunların tam fiyatını bilmiyorun :ashamed0006:

RE: Kuru alan aldım iyi mi???

Hayırlı olsun. Bence sizi uzun bir süre götürür.

Fiyat konusunu bu üründe bende bilmiyorum. Ama turtle bank fiyatları ile karşılaştırınca normal geldi.

bu arada kaplumbağaların için bu kadar çabalaman beni mutlu etti tebrikler:)

Herkese teşekkürler özellikle sana Ağustos.
Bu arada bilginiz olsun diye söylüyorum,su seviyesi yükseldikçe kuru alanda yükseliyor.Kısmen kendim denedim.

ama dikkat et su girmesin mümkünse kuru alana yüksekliği ayarlanıyor zaten oda olmazsa vantuz alıp kendin ayarlarsın.. rica ederim ne demek

Kuru alan seviyesi bunda belli bi yükseklikten sonra artmıyordu. Su seviyesini max kullanmak için ayaklarını çıkartıp cama vantuzlarla tutturursanız cok güzel olur

fiyat uygundur. piyasada 50-55 tl arasında satılıyor. ek borularıyla 30 cm yükseltilebiliyor. standard ölçüsü var diye biliyorum. hayırlı olsun.

Cvp: Kuru alan aldım iyi mi?

turtle pier güzel güzel olmasınada kaplumbağa 6 7 cm ulaştıktan sonra turtle piere çıkınca turtle pier batıyor bu yüzden pek sevmiyorum ama yinede hayırlı olsun

sedatsahin' Alıntı:
turtle pier güzel güzel olmasınada kaplumbağa 6 7 cm ulaştıktan sonra turtle piere çıkınca turtle pier batıyor bu yüzden pek sevmiyorum ama yinede hayırlı olsun

Bu durum meydana gelenler için hareketli bölgeyi sabitlemekten başka şans yok. Örneğin akvaryum silikonu kullanılabilir.

Cem Bey'e katılıyorum.Piyasada yüksek bir fiyat içerisinde sunuluyor.Aldığınız bu kaplumbağa adası gayet uygun.Çünkü alacağınız kaplumbağalar yavru olduğu sürece sizi bu ada en az 7-8 ay idare eder.Bu arada bu kaplumbağalarınıza verdiğiniz ilgi çok güzel.Keşke herkes böyle kaplumbağası ile ilgilense.

Geri