Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan hakkında yorum

kumtepe7

Yeni Üye
merhaba foruma yeni kayıt oldum iki tane kaplumbağa alacağım kuru alan konusunda kararsız kaldım bunu yaptım ama bilmiyorum büyük mü oldu kuru alanı koyduktan sonra 12 cm lik su yüzeyi kalıyor yeterlimidir kaplumbağlarım küçük olacaklar yorumlarınız için şimdiden teşekkürler mailto:/syv0p5.jpg

Cvp: kuru alan hakkında yorum

Öncelikle hoşgeldiniz kuru alanı yaptığınız malzemeyi yazarsanız o konuda bilgili arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir . Ama ilk etap içinde olsa akvaryum küçük gibi gedi gözüme ama bir süre idare eder sizi yaz sonuna kalmadan yeni akvaryum gerekebilir

hoş buldum yorumunuz için teşekkürler :) kuru alanı strafor üzerine silikonlu derzle yaptım antifunga ama model olarak bilmiyorum burada bunu ancak bulabildim renk içinde polisan su bazlı renklendirici kullandım kış eylül civarında daha büyük bir akvaryum yapacağım bütçem buna ancak yetti :)

Kendini zorlamadan elinden geldiğinin en iyisini yapmışsın sanırım.. Burda önemli olan konu o maddelerin suya salınım yapıp yapmadığıdır.. O konuda çok bilgim yok ama silikonda bile kimyasal madde dolu bu yüzden biz akvaryum silikonu kullanmaya gayret ediyoruz su içindeki işlemler için özellikle

sizinde dediğiniz gibi ancak bu oldu :) yok yapıştrıcı silikon tarzında birşey kullanmadım nalburlar antifunga derzleri silikonlu derz diye satılyorlar sanırım sudan etkilenmeyen buymuş öyle okudum salınım yapacağını sanmıyorum inş yapmaz

eğer suya salınım yapan bir maddeysede halı kaymaz ve cd kabındanda yapabilirsin seçenekler çok kuru alan yapımı için merak etme :)

salınım yaptığını nasıl anlarım bir yolu varmı

foruma hoşgeldin hüseyin. kuru alanda kullandığın kalekim ultra fuga derz dolgusu ise olur o siliconludur suya dayanımı vardır. ama boyama işi olmamış. boya suda kabuk biçiminde soyulur bu hayvanların yutması halinde zararlıdır. şimdilik işlem görmemiş renkli straforda kullanabilirsin. kuru alan için kullanılan ısıtma lambası üzerinde yosunlanma yapabilir ama hayvanlar yavru olduğuna göre bitkisel yemeyecekleri için ısırmazlar.

o çakıllarda olmaz. silis kum almalısın. çakıllar aralarında pislik barındırır. bu yüzeyden görülmez. bakteri oluşturarak göz ve kulak enfeksiyonu olmasına neden olur. onları iade et.

bu konuyu da incele bilgini pekiştir.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

modaratör abilerimiz bilgi verir o konuda .. Malesef benim hiç bilgim yok

salınım suyun renginde değişim. ve içinde bulunan ürünlerle birlikte kaplumbağaların kabuklarını boyamasıyla anlaşılır.

çok teşekkürler inceliyorum hemen :)boyama yapmadım derzin içine su bazlı renklendirici koydum o da zarlı olurmu

bir leğende su içinde beklet bir kaç gün varsa salınım görülür. işi garantiye alalım. fuganın içindeki silicon salınım yapmasına izin verir mi bilmiyorum.

Salinim yapmaz zaten yapsa butun arka fon kullananlarin baliklari olmustu cunku herkes arka fonlarini soylediginiz boyayla boyuyor tabi yinede cem abinin dedigi yontemle deneyin siz

Yanliz benim ricam asla ama asla kaplumbaga almayin once sartlari iyilestirin (100 litre akvaryum minimum sizi 1,5 yil falan goturur omurlukte ise uste kuru alanli 120*60*60 olculerinde akvaryum iyi olur iki hayvan icin) bize butun malzemeleri yazin, akvaryumu kurun fotograf ekleyin sonra tartisalim oyle kaplumba SAHIPLENIN hatta eger istanbulda yasiyorsaniz bu hayvanlari kurtarmanin vericegi duyguyu bence tadin (satin almak bu ticarete ortak olmak oluyor biraz)
mailto:/forum/Konu-zavalli-kaplumbagalar.html?pid=138170#pid138170

Bence kuru alan çok büyük. Hayvan kuru alandan suya hızlıca kaçarken hemen karşıdaki cama çarpar.

Geri