Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan için kıskaçlı ısıtıcı lambası

kaplumbuğur

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar lütfen yardım edin. Kuru alan için isitici lamba ve masa lambası sıkıntısı yaşıyorum... Bugün 3 tanesi 60 w biri 75 w olmak üzere 4 tane lamba patlattim... Elektrikciden kiskacli masa lambası aldım... Ampul haznesi el değmeyecek kadar isiniyo ama kuru alanı yeterince isitmiyo... 5. Ampulu taktım masa lambası bozuldumu nedir calismiyo artık... Zaten bildiğin anam babam basit eski model ampul kullanıyorum, Yaşadığım yerde soft ampul bile bulamıyorum... Akvaryumu oluşturmak için en az ikibinlira benzin yaktim... Ama yinede bi çoğunu internetten aldım... Ama kiskacli masa lamBası bulamıyorum... Bana yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı... Hesap numaranızı verin ücretini gonderiyim önce... Sonra alıp gönderin... Bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse varmı acaba...???

Cvp: Kuru alan için kıskaçlı ısıtıcı lambası

Bu sıkıntıyı bende yaşadım. Masa lambaları max 40 w kabul ediyor. Çok da dandikler :) O yüzden ya kendiniz masa lambasını modifiye edip, duyunu seramik ile değiştirceksiniz. Yada elektirikçiye götürtüp, ona yaptırın. En iyi yol bu.

Bende 40 wattlık masa lambası var ve birazdan şu lambayı tavsiyeler üzerine sipariş edeceğim. Umarım iyi olur ve patlamaz. Siz de 40 wattlık masa lambası alabilrisiniz.

60w kıskaçlı masa lambası aldım netten. Benle iletişimde kalın size siteyi vericem sipariş verirsiniz.

uğur bu aralar bayağı yoğunum ama ilk fırsatta bir araştırayım. bulursam kaliteli birşey yazarım.

banyoterligi' Alıntı:
60w kıskaçlı masa lambası aldım netten. Benle iletişimde kalın size siteyi vericem sipariş verirsiniz.

bende 60w lık masa lambası aldım ama şuan bu durumdayım... :(

cem' Alıntı:
uğur bu aralar bayağı yoğunum ama ilk fırsatta bir araştırayım. bulursam kaliteli birşey yazarım.

teşekkür ederim... ilginden dolayı çok saol...

ben hedef elektrikten almışım sanırım :)

banyoterligi' Alıntı:
ben hedef elektrikten almışım sanırım :)

hedef elektrik derken...???
bi internet sitesine girdim fiyat bile yazmıyo...

Ben milyoncudan 5 liraya aldım kablosu çok ice idi kablosunu değiştirdim birde dimmer bağladım ışığı istediğim gibi kısıp açabiliyorum çok iyi oldu 1,5 aydır kullanıyorum hiç bir sorun çıkmadı.

dimmer normal ampullere uygundur. sarfiyatsız model uv lambalarda kullanılmaz ona dikkat et. bu tip lambaların ucuz olmasının sebebi ince kablolu olmasıdır. değiştirmen iyi olmuş. ince kabloyla kullananlar 40 wattlık ampulün üstüne çıkmamalı.

Geri