Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan seçimi

kerem erdem

Bronz 2 Üye
Bugün kuru alan ararken rep601 kaplumbağa platformu medium adında bir kuru alan buldum.Akaryum ölçülerim:65*29*37 bombeli akvaryum kuru alanın ölçüleri:29*24*36 sizce bu kuru alan akvaryumuma olurmu?

Bu içine mi konacak; üstüne mi oturacak ? Turtle pier tarzı bir ürün mü ?

Akvaryum eni 29 dar kısım ölçüsü mü bombenin geniş olduğu yerin mi ?

Cvp: kuru alan seçimi

Evet turtle pier medium olanı Cem Abi.Bombenin olduğu yer dar olan yer 25 cm

Kuru alanda en 24 cm kurtarıyor o zaman. Ayakları vida gibi yivli ise yükseklik alçaltılabilir. 36 cm'de sabit duracaksa mukavva veya sert bir şey ile cam üstüne çerçeveleyip yükselterek kaçma boşluğu bırakabilirsin. Olur o zaman.

Tamam Cem Abi senin dediğini uygulayacağım.Yardımın için teşekkür ederim Cem Abi.

kuru alanın yüksekliği 21 santimmiş yüksekliği aşağı yazdıklarından görmemişim

Ayakları altına düz taş koyarsan yükseltebilirsin veya pvc su borusunun geniş olanlarından içine kuru alanın ayakları geçerse kestirip takabilirsin. Ayaklarının yerine de bu boruları kullanabilirsin. Ya da vantuzlarla bağlayıp ayaksız da kullanabilirsin.

Vantuzlarla bağlayıp ayaksız olarak kullanırım Cem Abi.En son olarak akvaryumun son halinin fotosunu atarım Cem Abi. tüm foruma İyi geceler.

Resimleri bekliyorum. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim Cem Abi.Kuru alanı daha almadım internetten sipariş vereceğim.geldiği zaman haber veririm.

Geri