Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan sorunum var . Yardımlarınızı bekliyorum

gkhnkrdmr0

Bronz 5 Üye
:$ 3 adet ejderhalarımın boyutları
1. 16 cm boy 11 cm en
2. 13 cm boy 10 cm en
3. 13 cm boy 10 cm en
Bu ejderlere 100*60*50 lik akvaryum şiparişi verdim ancak kuru alan bulamadım bunları taşıyacak kuru alan satıldığını bildiğiniz internet sitesi varmı?
Ve ucuz bildiğiniz dış filtreler varmı ?
Akvaryum cebimi kuruttu :(
Şimdiden Teşekkürler
Hepsi 6 yaşındalar

Cvp: Kuru alan sorunum var . Yardımlarınızı bekliyorum

Gökhan ya kendin birşeyler yapıcaksın yada akvaryum üstüne cam kuru alan yaptıracaksın bu konuyu incele :

mailto:/forum/Konu-akvaryum-ustu-kuru-alanim.html

Yaşarcan bey ben yeni yerlerine alışınca yavru almak gibi bir düşüncem var uzun vadede bu konudaki kuru alan yumurtlama yapması için gerekli alanı sağlayabilirmi ?(Konu yanlış yerde ise kusura bakma.)

olmaz onun için çukur bir alan ve içinde uygun şekilde kum olmalı. yani ikinci bir alan veya akvaryum gerekli.

http://www.youtube.com/watch?v=mE_zNGtN5Qo bu videodaki gibi olabilir su seviyesini yükseltmek için plastiğin altına taş koyarsan devrilmiceği şekilde olur ama yumurtlama işi çok detaylı ve zor

Yavru almak isini bayagi arastirdim ilk olarak uygun kosul saglanmali bunun icin bir cift kaplumbaga erkek disi icin 450 litre minimum 650-700 litre ise 2 disi 1 erkek icin gerekir yumurtlama yeri 60 cm uzunlugunda 30 cm derinliginde gibi olmali bu akvaryum icine de disinada yapilabilir ama once dedigim kosullar
2 erkek 1 disi ise ciftlesme isinde erkekler arasi sorunlar vs. olabilir ayrica gercekten zor bir is

Dedigim alanlar olmazsa saldirma ve ciddi yaralanmalar bile olabilir
Gerci olsa bile olmiyacaginin garanntisi yok

Cem bey bir köşeye kuru alan bir köşeye kumlu alan yapsam çünkü o kadar param yok :(
böyle bir sistem yapsak olur'mu?
Yaşarcan bey aklıma oturdu öyle bir şey yapmaya karar verdim.
Ali Bey benimkilerinin 1 erkek o garanti ama diğer ikisi kuyruğunu saklıyorlar ve pek de büyük gözükmüyor
son olarak 700 litre nedir en iyisi mutlu mesut yaşasınlar.

Gökhan benim verdiğim pratik bir çözüm ama belki ordaki kumu beğenmez dişi değiştirmek zorunda kalabilirsin dediğim gibi çok detaylı bir konu

Yorumlarınız için teşekkürler ileriden kendi paramı kazanırsam yapmaya çalışırım.
Hepinize Teşekkürler

Soyledigim gibi alanlar cok buyuk bu ise hic girmeyin bence

kumun belli bir derinliği olmalı. bu sonradan düşüneceğin iş. yumurtlaması için daha zaman var. yumurtanın sağlıklı olabilmesi için 15 cm kabuk boyunu aşması lazım. bundan öncekilerden sonuç çıkmaz. hayvanların kalsiyum ihtiyacını karşılar.burda sıkıntı erkeğin dişiyi bunaltması olur. çiftleşme isteği olacak mı bu da var.

Hatta dişi 20 cm olmalı bence. Ancak yumurtlamaya uygun olur.

Ana konuya dönersek bu hayvanlara en uygunu linkteki gibi üste kuru alan. Hayvanları cam ancak taşır. Bu arada akvaryumda varsa kuşak ve yeri bunun yerleştirilmesi açısından önemli.

Geri