Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Sorusu

ThE_DeMoN

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar. Daha önce kaplumbağalarım Alex ve Lefter'le sizleri tanıştırmıştım. Maşallah, ikiside turp gibi. Lefter kocaman oldu. Çok sağlıklılar. Bugün onları arkadaşımdan aldığım akvaryumlarına taşıdım. Yaşadıkları fanus yeterince büyük değildi artık. Özellikle Lefter artık pek sığmıyordu :smile: Işık, motor, ısıtıcı herşey tamam. Ama bu akvaryum için elimde şu anda kuru alan yaratabilecek bir adacığım yok ne yazık ki :breh: Yarın mutlaka onlara kendilerini kurutabilecekleri bir alan yaratacağım. Yarın akşama kadar burada kalmaları sorun olur mu? Bundan emin olmak istiyorum. :ff: En ufak bir riski varsa hemen yarın akşama kadar başka bir kaba alacağım. Ama yoksa zaten boşu boşuna huzursuz olsunlar istemem. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

mailto:/20722km.jpg

Cvp: Kuru Alan Sorusu (Acil Cevap Lütfen)

Bir geceden bişey olmaz ama en azından elinizde vantuz varsa su seviyesinin bi kaç cm altına içten yapıştırın. Yoruldukları zaman tırnaklarını takıp dinlenirler. Ne kadar vantuz olursa o kadar iyi. Ama biran önce kuru alan olmalı, hayati önem taşır.

RE: Kuru Alan Sorusu (Acil Cevap Lütfen)

Kuru alanı hazırlayans kadar su seviyesini biraz indirip taşları üst üste koyabilirsiniz. Tabi yıkılmayacak şekilde.

Cvp: RE: Kuru Alan Sorusu (Acil Cevap Lütfen)

AEK' Alıntı:
Kuru alanı hazırlayans kadar su seviyesini biraz indirip taşları üst üste koyabilirsiniz. Tabi yıkılmayacak şekilde.

:rolleyes: Teşekkürler AEK, bende aynen böyle yaptım. Su seviyesini azaltıp, taşlarla kuru alan yaptım. :33:

Cvp: Kuru Alan Sorusu

iç filtre kullanıyorsanız kaplumbağalarınızın üstüne tutunup kafasını çıkaracak şekilde tepesini su üstüne yakın koyarsanız oda çare olur.

Geri