Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan ve akvaryum nasıl olmuş arkadaşlar

bk6912

Gümüş 2 Üye
mailto:/sfcrjb.jpg

fotoğraf sadece kuru alan değil akvaryumun tamamı ama oraya cam yapıştırıp üstüne kum ve taş koydum ve yarım saatte alıştılar sanırım kullanışlı bişey çıktı

RE: nasıl olmuş arkadaşlar

Gayet hos olmus tepe tepe buyut kapluslarini :)

Cvp: nasıl olmuş arkadaşlar

Renkli boyali taslar hemen cikarilmali salinim yapar zararlidir.

berk o briket ise çıkar o çimento katkısıdır suya salınımı hayvana zarar verir. aynı şekilde renkli taşlarda.

olivia-peter' Alıntı:
Renkli boyali taslar hemen cikarilmali salinim yapar zararlidir.

onlar çıkarıldı fotoğraftan sonra farkettim, güzel mi peki nasıl buldun ?

4 kaplumbaga icin mi degerlendireyim ? Bu Haliyle guzel. Kuru alana nasil cikiyorlar?

kuru alanla şu aynı hizadalar önden biraz kum var arkadada taşlar var üstleri kuru normal yüzerek gelip bir hamleyle kayaya çıkıp yatıyolar

taşlarıda hallettim

lamba işini güzel halletmişsin tüm ısı kuru alana gidiyor. düz ampul takılı değil mi ? bir de bir dereceyi kuru alana koyup ısı değerini kontrol et 33 dereceyi aşmasın.

cem' Alıntı:
lamba işini güzel halletmişsin tüm ısı kuru alana gidiyor. düz ampul takılı değil mi ? bir de bir dereceyi kuru alana koyup ısı değerini kontrol et 33 dereceyi aşmasın.

abi ekonomik ampül denen ampüller varya evde ondan müsaitti onu taktim bembeyaz ve aşırı ışık veren elimle yokladım ampül ısınıyoda orayı ısıtıyo o yani bana öyle geliyo
önericeğin ampül varsa alıyım onu takıyım yarın tarif edersen

bauhausta satılan ecolite marka buz camlı 52 W ampul al. bu ekonomikler fazla ısı vermez. bir kaç tane yedek de al. patlarsa değişirsin.
mailto:/forum/Konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html

cem' Alıntı:
bauhausta satılan ecolite marka buz camlı 52 W ampul al. bu ekonomikler fazla ısı vermez. bir kaç tane yedek de al. patlarsa değişirsin.
mailto:/forum/Konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html

benimkinin markasıda ecolite abi zaten bauhaustan :)) derecede koydum 29 30u gösteriyo sanırım herşey yolunda ???

aa ama yuvarlak değil benimkisi ecolite olsada. neyse bundan alayım bari

dediğim ampul uygun olan ve ısı yansıtması güzel. iç teli halojen

RE: nasıl olmuş arkadaşlar

Su 26 dereceyse kuru alan ısısı 30 derece yeterli. Ama su ısısı 28 dereceyse kuru alan 32 dereceden aşağı olmasın derim. Gerekirse daha çok ısı veren ampul bulana kadar su ısısını 26 yapmalı.

Akvaryumdaki taşlar hallolduğuna göre çok iyi olmuş diyebilirim. Bu arada bir mango kölü ile ipek bitki almak iyi olur.

Güle güle kullansınlar.

Cvp: RE: nasıl olmuş arkadaşlar

AEK' Alıntı:
Su 26 dereceyse kuru alan ısısı 30 derece yeterli. Ama su ısısı 28 dereceyse kuru alan 32 dereceden aşağı olmasın derim. Gerekirse daha çok ısı veren ampul bulana kadar su ısısını 26 yapmalı.

Akvaryumdaki taşlar hallolduğuna göre çok iyi olmuş diyebilirim. Bu arada bir mango kölü ile ipek bitki almak iyi olur.

Güle güle kullansınlar.

heh bende ne eksik vardı diyorum tamamdır alacam onları teşekkürler üstad

Geri