Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Yapamıyorum

Croom

Gümüş 5 Üye
Ya Deliricem Kapluşlar 5-6 günden beri kuru alansız ne yapsam beceremiyorum kuru alanla yardım edin :59::59::59:

Cvp: Kuru Alan Yapamıyorum

Yapamıyorsan hazır kuru alan al bence yada üst üste taşları dizerek de yapabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=9icGw9HX5EQ
eğer kuru alan yapamıyorsanız turtle bank/turtle topper/turtle pier tarzı hazır kuru alanlar var

Kuru alan olmadan olmaz. Yapılamıyorsa hazır alınmalı. Daha fazla bu şekilde kalmaları soruna sebep olacaktır.

birde emre abi ben filtreyi gece kapatsam sorun olur mu ?

sen en iyisi satın al yada git bir camcıya yaptır emre abi bana göstermişti resimlerini gir bak öyle birey yaptır emre abiden rica et resimleri yollasın:33::133::148:

cd kapakların dan yapa bilirsin:33::133::148:

Anarxia ben cevap vereyim olmaz. Filtre ısıtıcı 7/24 calısmalı, lamba 12 saat calıstırılmalı

filtre durdurulursa emdiği bütün pislik suya tekrar akar. filtrenin hava kabarcığı yapacak şekilde bir aparatı varsa o şekilde suya oksijen girmesi sağlanarak koku oluşması önlenir. ama gece rahatsız olunacak ses yapıyorsa o aparat ya cama yakın tutulur yada su içine indirilir. o açıdan sürekli çalışması lazım. iç filtrelerin motorunu hiçbir zaman su üstünde bırakmayın. o şekilde soğumasını sağlar.

alper, kuru alanı halledene kadar iç filtreni su üstüne yakın tut. hatta tepe kısmı su ile hiza olsun. dikkat et üstünden basıp dışarı çıkmasınlar. o şekilde ayarla, bir kenarından tutunur vaya tepesine çıkarlar şimdilik. pembe strafor (köpük değil) parçalarından bulup vantuzları içine saplayıp yapıştır cama. petshoplara bak vantuz vardır. straforda inşaat malzemecilerinde veya inşaatlarda parça olarak vardır. maket bıçağı ile şekil verirsin.

mailto:/forum/Konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html

Benim kuru alanlarım burada mevcut:) akvaryuma göre camcıya yaptırılabilir.

Konudaki cevaplar ifade olarak çok güzel olmuş :)
Sefa filtreyi sürekli çalıştırmak gerek. Filtrasyon böyle tam verimde olur. Benimkiler temizlik dışında hiç kapanmadı.

cem' Alıntı:
filtre durdurulursa emdiği bütün pislik suya tekrar akar. filtrenin hava kabarcığı yapacak şekilde bir aparatı varsa o şekilde suya oksijen girmesi sağlanarak koku oluşması önlenir. ama gece rahatsız olunacak ses yapıyorsa o aparat ya cama yakın tutulur yada su içine indirilir. o açıdan sürekli çalışması lazım. iç filtrelerin motorunu hiçbir zaman su üstünde bırakmayın. o şekilde soğumasını sağlar.

alper, kuru alanı halledene kadar iç filtreni su üstüne yakın tut. hatta tepe kısmı su ile hiza olsun. dikkat et üstünden basıp dışarı çıkmasınlar. o şekilde ayarla, bir kenarından tutunur vaya tepesine çıkarlar şimdilik. pembe strafor (köpük değil) parçalarından bulup vantuzları içine saplayıp yapıştır cama. petshoplara bak vantuz vardır. straforda inşaat malzemecilerinde veya inşaatlarda parça olarak vardır. maket bıçağı ile şekil verirsin.

yanlız cem abi benim filtre şelale filtre dıştan takılan neyse suanlık bir kuru alanları var ya camdan yaptırıcam artık yada strafor birde şunu sorucam hazır yazarken 2 side hiç durmuyor canavar gibi oldular beni görünce hemen kuru alan var 1 tane küçük yarısı suda ama çıkıp dinlenebiliyorlar ordan inip hemen bana doğru geliyorlar sürekli yem vercem sanıyorlar niye böyle oldu birde 1 tanesinin kabugu beyaz gibi bir renk var ?

Alper, kuru alanın üzerinde ısıtma lamban var değil mi?

Kaplumbağalar yanlarına biri gelince kuru alandan kaçarlar. Bu yem istemelerinden çok suda kendilerini daha güvende hissetmelerinden kaynaklı. Bulundukları yer sakin olmalı.

Bu beyazlıkla ilgili resim eklersen bir kontrol ederiz.

abi bunlar ben nereye gitsem o tarafa geliyorlar :D abi lamba var da takılı değil çünkü daha kuru alanım hazır değil geçici yaptım

Alper kuru alan geçicide olsa lambayı tak ki üşümesinler. Davranışları normal :)

yemi suya bile atsan parmaklarına odaklandıkları için o yemleri görmüyorlar. beyazlık olan plakalar arasındaki siyah çizgilerin beyazlamasıysa musluk suyundan dolayı kireçlenme olmasıdır. mantar belli bir noktada biraz kabarık bir şekilde olur. resim gönderemiyorsan bile forumda benzer resimler vardır oradan bakarak yorumlayabilirsin.

böyle üst kabuğu soyuluyor gibi abi o niye :S

büyüme aşamasında alttan gelen yeni plakalar üst plakaları gerdirerek attırır. bunu hayvan kendisi yapar sakın dokunma. hatta mango kökü dediğimiz kökten alırsan ona sırtını sürte sürte atması kolay olur.

böyle bir parça vardı kopacak gibi aldım onu inceledim o parçayı aldım bıraktım tamam ellemem yani kabuğumu değişiyor.

evet, seninki hızlı değişiyor. benimkilerin hala bir kısım yerlerinde ilk plakalar kat kat duruyor üstünde

Geri