Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Yapamıyorum

Cvp: Kuru Alan Yapamıyorum

1 tanesinde var öbüründe yok sanırım birde ben filtreyi kapatmak zorundayım su ya şapır şapır çok ses yapıyor :S

modeli nedir. netten resmine bakayım. belki fikir verebilirim.

alper şelale kısmına perde tülü yada tülbent gibi bir bezi sabitleyebilirsen ataçla mesela, su bez üstünden suya geçeceği için ses olayı kalmayacak bezin diğer ucu su içine sarkacak. ama dikkat et suya salınım yapmayacak birşey olsun. tabi senin bebeler asılıp indirmezse. bir de o var.

bunların doyduğu noktayı bende bulamadım. günlük kafaları ölçüsünde veya az birşey daha fazla olabilir. zaten bunun üstüne birde dışkılarını yiyorlar. devirdaim güzel çalışıyor. marulda verebilirsin fazlasının zararı yok bıktılar mı yemiyorlar o zaman sudan alırsın kalanı. bir de büyük parça oldumu yarım saat oyalanıyorlar.

anladım peki ben şöyle besliyorum sabah 2 sinede 1 er öğlen yine 1 er aksam 1 er tane veriyorum :D

ben sabah-akşam öğün veriyorum. 10 cm kabuk boyları var. senin bütün gün ikisine verdiğini ben bir öğünde birine veriyorum. marulda öğlen ve akşam üstü arası bir yaprak. benimkiler hareketli olduğu için obezlik sorunumuz yok.

benimkilerde hareketli baya bir nabıcam nasıl beslicem şimdi

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Alper, burada kaplumbağaların için beslenme şeklini bulabilirsin.

cem abi az önce sularını değiştirdim komple filtrenin süngeri yıkadım sıktım ve taşlarını temizledim ıstıcıları felan yağ gibi olmuş onuda yıkadım ıstıcını içnide biraz psilik var sanırım cama yapışmmış her neyse suya koydum kapluşları temiz suya ve soğuk oluyor su sorun çıkar mı yoksa su ısınınca mı koyayım bu 1. soru 2. soru ise çapkının yani erkek kapluşun dediğim gibi üstündki pulları değişiyor dökülüyordu akvaryumun dibinde görüyordum 4-5 tane düşmüş her neyse az önce fark ettim boğazaın alt tarafında nasıl biz yazın derimiz değişir soyulur onunda öyle bir parça var şeffaf oda derisi mi acaba dökülen ?

su değişimini tam yaparsan önce eski suyu kaçamayacakları bir kaba al. su değişiminden sonra su ısınırken her ikisini kontrol et. aynı ısıyı yakaladığında akvaryuma aktar. çünkü diğer kaptaki kaplumbağalarını koyduğun suda o aşamada biraz soğumaya başlayacak. o zaman etkilenme az olacaktır. ama kısmi su değişimi veya su eklemede akvaryumdan çıkarmana gerek yok.

2. sorun tırnak gibi olanlar kabuk plakası, şeffaf esnek olanlar deri artığıdır. deri değişimi hiçbir zaman durmuyor. sürekli bir tarafından sallanır durur. her ikisinde de müdahale etme kendisi işi halleder.

teşekkür ettim abi ben bu lamba işini halledmedim gerçi lamba varda 2 tane taşı üst üste koydum lambayı oraya tutsam o taşı ısıtır dimi ama su taşı az birşey geçiyor

taşın üstünün kuru olması lazım alper. kuru alan için yarım, bir cm indiremiyormusun suyu. kaplumbağanın tam kuru alanda olması lazım.

bu seferde filtre çok ses çıkartıyor of :D

Daha büyük bir taş bulmaya bak Alper, en güzel çözüm bu.

aynen abi bulucam artık

filtren şelale miydi ?

üstte yazmışım zaten alper o dediğimi uygula sesi kaybolmasada bayağı azalır.

Geri