Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan yapmak istiyorum

emrsr52

Bronz 1 Üye
kuru alan yapmak istiyorum. Cd kabından bir kuru alan yaptım ama daha sağlam ve doğal bir şey yapmak istiyorum. Nelerden nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Ya taşlardan kayalık bir bölge yapılabilir yada akvaryum üstüne camdan yapılabilir.

Cvp: kuru alan yapmak istiyorum

Straforu derz dolguyla kaplayarakda yapabilirsin ama kullanıcağın derz dolgu Fugapool (havuzlar için olandan olmalı)bu derz dolguda fazla bulunmadığından sen en iyisi camdan yap.

TheNRK' Alıntı:
Straforu derz dolguyla kaplayarakda yapabilirsin ama kullanıcağın derz dolgu Fugapool (havuzlar için olandan olmalı)bu derz dolguda fazla bulunmadığından sen en iyisi camdan yap.

camdan nasıl yapıcam. Camcımlarda artan camlardan falan mı yapıcam

Taşları üst üste koyarak yapabilirsin

Sen en iyisi camcıya götür 10 dk da halleder sana,ben öyle yaptım... Daha sonrada kendin o cama taşlar yapıştırır güzel bir kuru alan elde edersin...

Artan camlar değil. Akvaryum ölçülerinde cam kestirip yukarı oyçturtacak şekilde. Burada örnekleri var. Hatta taban akvaryum eninden fazla olup yan camlar kenardan sarkarak tutunmayıda artırabilir.
mailto:/forum/Konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html

emre akvaryum camının kalınlığı nekadar?camdan kuru alan yapabilmen için camın belirli bir kalınlıkda olması gerekir.

Benim akvaryum ölçülerim 12 mm cam istiyordu. Ben üste kuru alan yapma durumu için 15 mm yaptırdım.

Şimdi önemli konu şu akvaryum gereken kalınlıktan birkaç mm daha kalın olursa hiç sorun değil. Hatta gereken kadarda olsa yaptıranlar var. Ama kuru alan camını daha ince seçmekte fayda var.

akvaryumcuya yada camcıya götür 15 dakikada hallediyorlar dostum

mailto:/1z1qud2.jpg

benim paludaryumu ben öyle yaptım çokta ık ve güzel oluyor

Geri