Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan yeniyim lütfen yardım

SinekAs

Gümüş 2 Üye
Arkadaşlar merhaba kuru alana ısıtıcı lamba şart mı acaba?
Eğer şartsa ne kullanabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim bu işlerde yeniyim. ve kuru alan olarak satılan bir şey adlım yeterli olur mu yoksa kendim mi yapmalıyım?

Kuru alan isitici sart tabi. Bunu ucuz yollu olarak bauhaus da ecolite 52 w halasoft ampul ve yine ayni yerden 60 w kaldiran massive beyaz mandalli alabilirsin ikisi toplamda 35 TL civari tutar. Kuru alan olarak ne aldin ? Kendin cd kabi turu birseyde yapabilirsin (kuru alan bolumunden cesitlere bakabilirsin) yada burada satilan hazi kuru alanlara bakabilirsin.
mailto:/forum/Konu-hazir-kuru-alanlarin-tanitimi-resim-video.html

Ayrica su isisi 28 kuru alan ise 32 civari olmasi gerekir bnde 16 cmde bulabildim kuru alan isisini

Bir onceki konunuzda gerekli cevabi verdim

Nasil bir sey satin aldiniz resim atabilme sansiniz var mi ?

Cvp: Kuru alan yeniyim lütfen yardım

Yarın tam olarak elime geçecek bu başlık altında resimleri de atarım ilginiz için teşekkürler

Merhaba bende bugün akvaryum aldım. Cd kabı ve halı kaydırmazla kuru alan yapacağız fakat kuru alanı tutkalla yapıştırıp 1 2 gün beklesem tam kurusa bir zararı olur mu?

Arkadaşım tutkal su bazlıdır.. Silikon ile yapsan bence daha sağlıklı olur

akvaryum siliconu alacaksın mısra. sista marka. sürdükten sonra iki gün dışarda beklet kokusu gidip sertleşsin.

Cvp: RE: Kuru alan yeniyim lütfen yardım

Msryzclr' Alıntı:
Merhaba bende bugün akvaryum aldım. Cd kabı ve halı kaydırmazla kuru alan yapacağız fakat kuru alanı tutkalla yapıştırıp 1 2 gün beklesem tam kurusa bir zararı olur mu?

Cd kabını akvaryuma vantuzla, halı kaydırmazıda cd kabına akvaryum silikonu ile yapıştırmak gerekiyor.

Halı kaydırmazı dikip cd kabını slikonlayacağız.

Bir de ince kum aldık kaç kez sudan geçirdik hala su bulanıyor. Malesef şu an iç filtremiz dış filtremiz yok sıkıntı olur mu?

Kum bulanıklığı filtre olmadan günlercede sürebilir. Filtre olmamasının başka zararlarıda var. Sürekli su değiştirip bulanıklık gidene kadar devam etmeli.

Arkadaşlar normal bir silikon olmaz mı acaba?

Sevgili AEK bu yemleri temin edebileceğim güvenilir bir site var mı acaba?

Juen pet bu konuda güvenilir. Genede alım esnasında not yazılan yere tarihi yeni olanlardan gönderin demekte fayda var. Cem böyle not düşüldüğünü söyledi. Ben bizzat mağazasından alım yapıyorum. Tek mağazasıda İstanbul Levent te.
mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=153&ad=

satın al düğmesine bastıktan sonra çıkan formları doldururken kargo formunda öneriniz gibi bir kutucuk var oraya gerekenler yazılabilir. emre bir daha gittiğinde bu notlar için uygun bir kutu açmalarını söyle. gerçekten ihtiyaç.

Yakınlarda bir uğramayı düşünüyorum. Gidince bu ve bunun gibi birçok konuyu söylerim.

Geri