Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan yorum ve tavsiyeleri bekliyorum...

Raphael-Michelangelo

Bronz 2 Üye
17cm-15 cm ebatlarında kalın bir kartonu önce alüminyum folyo ile tamamen kapladım , ardından streç film ile hava geçirmeyecek şekilde tamamen sardım ve son olarak tırmanmayı kolaylaştırması için bir bezi kartona diktim. Bir kısmının suyun içinde olmasını sağlayacak gerekli eğimi verip kuru alanımı tamamladım. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

Bence hiç biri uygun olmamış. Malzemeler suya salınım yapar. Ayrıca kaplumbağa bunları büyük ihtimal öncelikle streç filmi ısıracak ve koparacaktır. Yutması büyük tehlike olur. Birde koyduğunuz beze tırnakları takılması büyük olasılık. Eğer su içinde bez var ise bu takılma sonucu boğulabilir. Su dışında ise kurtulmaya çalışırken deforme edip dolanabilir.

Cvp: Kuru alan yorum ve tavsiyeleri bekliyorum...

Tavsiyeniz nedir ? Hazır temin edemiyorum , bulamıyorum. Nasıl yapabilirim ? Ya da uygun fiyata herhangi bir sitede var ise link gönderirseniz...

Forumda CD kabından yapılan kuru alan vardı onu bulup yapabilirsiniz

mailto:/urun_detay.aspx?kat=157&urn=8426 bu nasıl sizce?

Verdiğiniz linkteki kuru alanı kullanabilirsiniz. Gayet uygun bir ürün. Yada doğal kayaları üst üste sağlam bir şekilde koyarak yapabilirsiniz.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=157&urn=12140
Ayrıca bir de bu var , daha kullanışlı gibi geliyor. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Ben turtle bank öneririm. Çünkü her tür su seviyesinde çok rahat kullanılıyor. Diğeri belli su yüksekliğinin üzerinde kullanılamaz. Akvaryum ölçüleriniz ileride değişirsede rahatça kullanırsınız. Orta boy varsa onuda değerlendirin derim. Tabi akvaryum ölçülerinizde önemli.

Teşekkür ederim yardımlarınız için , alır iken bunları dikkate alacağım..

Raphael-Michelangelo' Alıntı:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=157&urn=12140
Ayrıca bir de bu var , daha kullanışlı gibi geliyor. Hangisini tavsiye edersiniz ?

ben bundan kullanıyorum görüntü olarak çok güzel ve memnunum

bence akvaryumun ortasına bır saglam sekılde tas koyun yarısı kuru olarak yarısıda suyun ıcınde olacak sekılde ben oyle yaptım

hocam peki turtle bank tasıya bılıyormu? bnm 15 cm ıkı tane kaplumbaga var tasırmı ıkısını?

Taşıma sorunu olmaz. 12 cm kaplumbağayı küçük boyuda taşıyor. Sığma durumu için siz en azından orta boyu almalısınız. Büyük olursa çok daha uzun süre götürür.

Geri