Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan

idil varış

Altın 1 Üye
Kuru alanımı strafor tabaklardan yaptım daha once su sevıyesı daha alcaktı tasların ustunde guneslenıyorlardı sımdı su sevıyesını yukselttım cok mutlu oldu kapluslarım ancak halı kaydırmaz koymayı dusunuyorum bu cım gıbı olanlardan fakat herhangı bır kımyasal madde salınım yapar mı dıye merak edıyorum?

Cvp: Kuru alan

akvaryum silikonları var onlar suda salınım yapmıyor ve düzgün yapıştırırsan acılmada yapmıyor güvenle kullanabılırsın. Benim konularımda 2 tane yavru için cd kabından yaptım fotograflara bakabılırsın

Ben sadece halı kaydırmaz koyacagım ancak kursun gıbı maddeler kullanılıyormus halı kaydırmazlarda o bıraz endıselendırdı

kursunmu plastik o halı kaydırmaz eger ole dıyorsan suni .çim olabılır

Halı kaydırmazn herhangı bır zararı olmaz degıl mı

zararı olur mu bilmem ama koku yapıyor maalesef :(

Tırmanmalarını saglıcak baska bır onerınız var mı pekı?

Plastik olan her şey zararlı tabiki. Mümkün olduğunca akvaryuma sokmamalı. Kuru alan ve rampayı ufak taslar yapıştırarak yapabilirsiniz.

Ben kuru alanımı dondurma kabından yapmıştım rampa olarakta cd kabının bir yanını kestim ve slikonla yapıştırdım.üstüne de suni çim koydum.hem görüntü açısından gem de tırmanma açısından güzel.doğal görünüyor.

İdil hanım halı kaydırmaz yerine kücük ince havlu veya bez koyabilirsiniz biraz delikli olsunki ona tırnaklarını gecirip tırmanabilsin. Hemde içiniz rahat eder herhangi bir salınım yapmayacagı için :)

Halı kaydırmaz gene bezden ve havludan iyidir. Onlara tırnakları takılır.

Bu mantıklıyms:D annemden havlu kacırayım barı dovcek yakında benı:D

Geri