Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alana plastik bitki

Şelale

SKF Delisi
Benkm su an elimde bir plastik bitki var. Kuru alani bugun cd kabi olarak dgistirdim. Plastik bitkiyi suya koymadim ama kuru alana koyarsam sorun olurmu? :$

Ekli dosyalar

• IMG_20130504_133333.jpg
    IMG_20130504_133333.jpg
    145.8 KB · Görüntüleme: 137
Cvp: kuru alana plastik bitki

plastik bitki lamba ısısına maruz kalmıyor ve kaplumbağanın dışarı kaçmasına olanak sağlamıyorsa ve kuru alana ekstra bir yükü yoksa koyabilirsin ama gerek var mı dersen gerek yok.

Şelale yem sandigi ve 2. saniyesinde yemeye calistigi icin koyamiyorum. Biraz isirdi ama koparamadi. Bende biraz marul verdim. Sorun olmaz herhalde.

eğer ısırıyorsa koyma şimdi değil ama ileride koparır ve yutarsa sindirim sistemi açısından problem çıkarabilir. bunu yeşillik istemesi dışında, durmasından rahatsız olduğu içinde yapabilir.

Annem yeşillik istediğini marul vermemi soyledi. Birazda israr etti. Şelale de oburca yedi :)

Zaten koymadim. Koymayida dusunmuyorum :)

marul ve kıvırcığı öğle vakitleri verebilirsin. iki günde bir olabilir. yemlerde aynı şekilde devam etsin. azaltmaya gerek yok. bu bitkilerin orta kısmındaki körpelerden ver. marul birinci tercihin olsun. yedikten sonra artan olursa onuda sudan alırsın.

bitki yemek sindiriminin rahatlaması için gereklidir.

Benimkiler kuru alandaki bitkileri ısırmıyor. Bence meraktan yapmıştır. Ama Cem' in dediği gibi zorunlu değil.

Kurum alana koyabilirmiym diye sordum o suda salinim yapar

Geri