Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanda canavarları görüntüleme denemesi

bumble bee

Bordo Bereli
1.5 Hafta önce ilk ve tek denemem oldu. Açıkçası bir daha da denemeyi düşünmüyorum rahatlarını bozmamak için.

İnşallah onlar kuru alanda ben yanlarında birbirimize korkmadan bakma günlerini de göreceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=LX7tRtH0BNk

Cvp: Kuru alanda canavarları görüntüleme denemesi

Videonun başlangıcından belli ürkütmemeye çalıştığınız :) fark eder fark etmez kendilerini suya atmışlar zaten. özellikle ilk atlayan nasıl da hemen fark etmiş maşallah :)

Sorma, sanki biri beni izlemeye çalışsın da şlap diye atlayayım diye hazır kıta bekliyor o sürekli :D

gerçekten de öyle :) gözleri yanda olduğu için sanırım her şeyi anında fark ediyorlar. radar gibiler maşallah :D

Neyseki diğeri bu gitti vardır bir bildiği diyip hemen peşinden gitmedi :)

Bizim donatello kuru alanda kürek duruşu yaparken yanına gidip kabuğunu filan okşuyorum hiç kıpırdamadan rahat rahat devam ediyor :)

http://m.gittigidiyor.com/urun/69139092

Bu hazır ürün Mertcan. Alırken ölçülerine dikkat etmek gerekir.

Daha doğrusu akvaryuma uyup uymaması durumunu değerlendirmek gerekir.

İkiside tamamen ayrı bir kişiliğe sahipler Emre abi. İlk giden gerçekten aşırı derecede korkak ve ürkek, sonradan atlayan ise ona göre iyi çok şükür. Beni gördüğünde falan hemen yanıma geliyor kuru alan hariç.

Donetello'nun değerini bil Ali bak biz ne şebeklikler yapıyoruz görebilmek ve görüntüleyebilmek için :)

Mertcan

Orjinal adı Turtle Topper.

Boy: 43 cm
En: 35,6 cm
Yükseklik: 25,4 cm

Alırken dikkat etmen gereken şey Akvaryumun eni ile Topper'in eni aynı veya 3-5 cm kısa olabilir akvaryumunun eni. Uzun ise topperden olmuyor (gerçi bir arkadaş kapı arkası askılık aparatı ile bir işlem yapıp onuda halletmişti ama) Benim ki 25 cm idi akvaryum, ve sırf bu yünden su içi dinlenme alanını kullanamıyorum. Gayet kaliteli ve kullanışlı bir ürün tavsiye edebilirim.

mailto:/images/Categoryimages/normal/p-73497-55496-reptile.jpg

Bendeki duruş fotoğrafıda
mailto:/img24/3161/m763.jpg

Hocam sizin kuru alan çok güzel olmuş. Maalesef bana pahalı geldi biraz. Hani çok fazla bir özelliği olsa tamam ama bana o kadar paraya değmez gibi geldi. Ama o görüntü uyumu falan tabi yine güzel. Biraz imkan meselesi. :)
Yalnız sizin Kaplumbağa'lar daha tam alışamamış heralde. Benim minik anca ellemek istersem suya atliyor. O da yem verecek sandığından :D

Valla alışamadı Barış. Gerçi haftanın beş günü sabah 9 da çıkıyorum akşam 8 de eve girebiliyorum ondan dolayı olsa gerek.

Aslında şu düşünce ile almıştım Topper ıda.

Özel camdan kuru alan yaptırma planı ile çıktım yola yalnız 1 sene sonra falan akvaryumu büyütmem gerektiği için eski akvaryumu da balık beslemesi için yeğenime hediye vereceğim ve kuru alanda onun işine yaramayacaktı. Bunun yerine kalıcı bir akvaryum alana kadar topper alıp en azından yeni akvaryum alınca aldığım fiyatın yarısına satarım veya da birine hediye ederim.

bumble bee' Alıntı:
Valla alışamadı Barış. Gerçi haftanın beş günü sabah 9 da çıkıyorum akşam 8 de eve girebiliyorum ondan dolayı olsa gerek.

Aslında şu düşünce ile almıştım Topper ıda.

Özel camdan kuru alan yaptırma planı ile çıktım yola yalnız 1 sene sonra falan akvaryumu büyütmem gerektiği için eski akvaryumu da balık beslemesi için yeğenime hediye vereceğim ve kuru alanda onun işine yaramayacaktı. Bunun yerine kalıcı bir akvaryum alana kadar topper alıp en azından yeni akvaryum alınca aldığım fiyatın yarısına satarım veya da birine hediye ederim.

Anladım hocam. Diğer konuya attım linki Bu arada. Haberiniz olsun :)

Barış tam tersi 50 tl turtle bank ortalama fiyatı, 35 tl gibi turtle pier fiyatına göre bence bu kadar komplike bir sistemin fiyatı ortalamaya bakarsan normal. Su seviyesini maksimum kullandıran tek hazır kuru alan. Tabi yapacak kişi varsa ve akvaryum cam kalınlığı uygunsa yukarı camdan yaptırmakta iyi alternatif.

AEK' Alıntı:
Barış tam tersi 50 tl turtle banAynı şeyi bende söyledim zaten hocam, yazımı tekrar okursaniz göreceksiniz. Bende o "zaman ayırma" işini eğitim olarak bahsettim. :) Yoksa tabiki istediğin kadar yetenekli ol, o yeteneğiddışarı çıkarmak için çalışmaz isen bir anlamı yoktur.

İyi Forumlar [sm=akuma.gif] ortalama fiyatı, 35 tl gibi turtle pier fiyatına göre bence bu kadar komplike bir sistemin fiyatı ortalamaya bakarsan normal. Su seviyesini maksimum kullandıran tek hazır kuru alan. Tabi yapacak kişi varsa ve akvaryum cam kalınlığı uygunsa yukarı camdan yaptırmakta iyi alternatif.

Hocam şunu yapmayı düşünüyorum ama cam mi yapayım? Bu daha pratik olacak gibi?

AEK' Alıntı:
Barış tam tersi 50 tl turtle bank ortalama fiyatı, 35 tl gibi turtle pier fiyatına göre bence bu kadar komplike bir sistemin fiyatı ortalamaya bakarsan normal. Su seviyesini maksimum kullandıran tek hazır kuru alan. Tabi yapacak kişi varsa ve akvaryum cam kalınlığı uygunsa yukarı camdan yaptırmakta iyi alternatif.

Dediğine kesinlikle katılıyorum abi, zaten kısıtlı litresi olan akvaryumu tam kapasite kullanmak canavarlara iyi geldi.

Tabiki bu örneklerde yapılabilir.

Emin bizim hayvanlar gündüz bizi görmediği için daha vahşiler.

Haklısın abi farkındayım öyle olduğunun.

Aslında şimdi aklıma geldi sorayım. Bu kaplumbağalar bizi tanır mı? yani babamla benim akvaryuma yakınlaşmam arasında bir fark görürler mi? İlerledikçe eğer olurda kuru alanda benim yaklaşmama izin verirlerse ve suya inmezlerse, bir yabancı gördüklerinde suya inerler mi?

Şeklen ayrıntıları tanıyorlar. Benim odamdaki çizgili beni ve sık sık gelen arkadaşımı görünce kuru alandan inmiyor. Hatta bana başını sevdiriyor. Başkaları gelince genelde tedirgin oluyor. Ama bir ay görme herkesi unutur.

evet öyle bir durum var ben 40 güne yakın yoktum yanlarında herşeye sıfırdan başladık. elden yemeye kadar 1 ayımı aldı. şimdilerde artık kuru alanda durduklarında kaçmıyorlar. özellikle yemi veren eli çok iyi hatırlarlar. kim olursa olsun düzenli yem verme durumu varsa ona karşı rahat oluyorlar. şimdi tatil dönüşü babana senden daha candan davranırlarsa şaşırma.

İnsallah bizimkilerinde soyle kuru alanda rahatca tavirlarini izleyebiliriz Emre abi.

Tatilden erken dönme sebebi olabilir su söylediklerin cem abi ;)

Geri