Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanda canavarları görüntüleme denemesi

Cvp: Kuru alanda canavarları görüntüleme denemesi

Bu ilginç bir durum Emin. Benim yavrudan beri 1,5 senedir beraber olduklarım hala kuru alandan takla atarak kaçıyor. Sanırım salonda ve beni az görmelerinden kaynaklı. Odamdaki çizgili daha sonra geldi ve erişkindi. Hayvan banamısın demiyor. Biraz yapı birazda odamda daha çok beraber olmam etken sanırım. Onun yakın olması bir yana diğerlerininde o vahşi halleri beni mutlu ediyor.

emre iki yaşa gelsinler dururlar. yalnız ben bir de kuru alanı test edicem. turtle bank'te rahatlar. hemen su dibi olduğu için birşey olursa rahatça kaçmaları mümkün. akvaryum üstü kuru alana geçtiklerinde kaçmaları zor olacak bu hisle geldiğimde dururlar mı merak ediyorum. üç tarafı kapalı olduğu için tedirginlik gösterecekler mi bakalım. eğer böyle bir durum olursa orada da bir süre turtle bank ile idare ederim.

Sen zaten cam kuru alanı kullanmıyor muydun?

Benim salon kapısı genelde kapalı gibi, hafta sonu bazen unutup hızlı giriyorum. Büyükler gene usturuplu rampadan kayıyorda bu küçük olanlar kuru alanda giriş camlarına takıldılarmı iyice panik oluyorlar, sekiyorlar. Böyle oluncada dikkatsizliğime üzülüyorum.

rampanın üst ucunda duruyorlardı içeri fazla girmiyorlardı. şimdi biraz daha özgüvenleri var. inşallah olur.

Benimkiler o bakımdan rahat. İçeriden akvaryuma çakıl ve şişe indiriyorlar. Dipten çakıl topluyorum, şişe mantar tıpalı olduğu için yüzeyde yüzüyor.

Yani ortalarına kadar rahat gidiyorlar.

Geri