Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alanı kullanmıyorlar

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
arkadaşlar en son hali bu

mailto:/KqkPWR.jpg
mailto:/wMGLvg.jpg
mailto:/eQ3Z7Z.jpg
mailto:/eX1LXk.jpg

fakat durum şu ki kuru alana hiç çıkmıyorlar çıktıkları en fazla yer merdivenin sonu. KÜçük olan arada en sona kadar geliyo sonra geri dönüyo fakat çıkıp kurumaya çalışmıyorlar anlamadım gitti. Mama kaplarıda var su pislenmesin diye bazen onda yiyorlar ne yapmam gerekir bi yardım edin alıştırmam lazım

Cvp: kuru alanı kullanmıyorlar

Alışmaları aylar veya günler alabilir aynı sahiplerine alışma durumu gibi.Kuru alanınız çok güzel olmuş.Bu koyduğunuz bitki ipek mi?
Belki siz odadayken de çıkmıyor olabilir.

rampaya doğru olan lambayı biraz daha havaya kaldır. o biçimde durması hayvanları çıkmaya zorluyor olabilir. bir de orada fazla bulunma tedirginlikleri var. ayrıca ısıyı algılamaları gerek.

evet bitki ipek bitki abi iki lambayıda merdivene yaklaştırdım orda kouşlandırdım yüzleri suyamı baksın lambaların yoksa tepedenmi baksın yani ışığı görsünmü farkedermi

mailto:/xBQDGQ.jpg

böyle olmusmu

kuru alandaki bitkiyi çıkar benimkiler çıktıkları halde bitki koydum diye çıkmamışlardı. sonra kaldırınca çıktılar. rampaya çevirmene gerek yok lambaları. bir de yosunla uğraşma.

Bir şey merak ettim.Bu topraktan ayakları çamur olmuyor mu? veya yemiyolar mı?

yediklerini daha görmedim ama ayakları çamur oluyodu halı kaydırmazla yol yaptım az biraz oluyor gene ama sonuçta doğal hayat gibi dersinin soyulmasında falan yardımcı olur diye düşündüm

Suyu çabuk kirlenir diye sordum abi.Teşekkür ederim...

Bitkiyi en arkaya hazır kuru alan plakasının üzerine koyki görmesinler. Kuru alan girişine yem koy, kokuyu alınca sen odada olmazsan çıkmaya başlar.
Lamba son haliyle iyi olmuş, öncekinde hayvan yukarısı soğuk sanıyordu. Derece ile ölçtün mü mesafe yeterli ısıyı veriyor mu?

veriyor emre abi. Kuru alandaki bitkiyi kaldırdım zaten cem abi deyince. şuan biri merdivende çıktı ama en ucta durdu dahada gitmiyor :D onu nasıl en sona götürürrüm onu bilmiyorum. acaba diyoum o platformu en uca getirip kumları en arkaya yığıp en arkayı bitkilerle döşesem ? taslar bitkiler falan koysam

Kuru alana alışma zaman alır, odada sen varken yada sık giriş çıkış olursa çıkmaz. O kadar gelip gitmediğine göre ısıyı algıladı ama güvende hisstmediği için gtmiyor. Sen yokken çıkacaktır. Gene yeşil yola bir kaç gammarus bırak aralıkla.

Plasrik tarafı öne çekmek daha iyi olur hem ışıkta yaklaşır o tarz deri değişimi gibi ihtiyaçları olursa kuma giderler zaten daha sonra alıştıklarında arka tarafa çekersin ufak ufak

yapmayı düşünüyorum yaşarcan da üşeniyorum :D şimdi kumları tek tek arkaya it al onu öne koy merdivnein silikonunu sök ona monte et ooo :D kumlar dökülmesi bi dert falan bakalım bi kaç güne yaparım heralde

Yaşarcan abinin dediklerine katılıyorum.O zaman çok daha rahat edebilirler.Bir gün suyunu değiştirirken yaparsın abi.

Kuru alan guzel ama o yesilli plastik olmamis bence hem yem sanip isirabilurler hem guzel durmuyor hemde bir artisi yok
Kuru alan rampasinin cevresindeki bitkilerde rahatsiz edebilir bir ihtimal

Geri