Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanım ve T Rex'in videosu

Cvp: Kuru alanım ve T Rex'in videosu

Kuru alanınız fikir olarakda görsel olarakda çok güzel. T-Rex tam bir canavar olmuş seni kerata seni. Şu anda kabuk boyu kaç cm? videoya göre çok çabuk büyümüş ona çok iyi bakmışsınız.

TheNRK' Alıntı:
Kuru alanınız fikir olarakda görsel olarakda çok güzel. T-Rex tam bir canavar olmuş seni kerata seni. Şu anda kabuk boyu kaç cm? videoya göre çok çabuk büyümüş ona çok iyi bakmışsınız.

Teşekkür ederim.
kabuk boyu 7.5 ya da 8 santimetre. :)

Maşallah, çok güzel :) sağlıklı bir ömür geçirsin.

kuru alan çok güzel
yapılışını söylerseniz birçok kişi faydalanır.

mailto:/forum/Konu-el-yapimi-yeni-kuru-alanim.html

Arkadaşımız yapımı burada paylaşmıştı. Güzel bir örnek.

Toplamda başının büyüklüğü kadar. Kabuk boyu da 5-6 cm'yi geçtiği için günde tek öğün besleniyor. Yani fazla değil. Muhtemelen ışık parladığı için çok fazla görünmüş olabilir size.

Günde 15 adet stick yem tam kafa boyutuna tekabül ediyor. Yemlerim de, sera raffy p öncelikli olmak üzere sanyu ve tetra reptomin olarak üç çeşitten oluşuyor. bunları haftalık programa göre dağıtıyorum. Ek yem olarak da sera raff I ve tropical gammatus kullanıyorum.

15 stick yem çok fazla geldi bana. Benim 12 cm olan kaplumbağam kesinlikle bu kadar yemiyor. Boynunu hesaba katmıyorsunuz değil mi?

Düzeltiyorum hemen; yanlış aklımda kalmış. Sırf başının ölçüsünde bi' ölçek ayarlamıştım kendime. onun içini doldurup veriyorum her gün. Ve şimdi bakıp saydım en fazla 7 tane alıyor içine. Sticklerin ebadına göre de değişiyor tabii bu. Ortalama günde 5-6-7 gibi diyebiliriz.

Video için kuru alana yem koyarken ölçekle koymadım. Haliyle bu seferlik 4 ayak üstüne düşmüş oldu ufaklık, fazladan yemiş oldu. :))
Artık özellikle sayarak vereceğim.

çok güzel yapmışsın bravo

Geri