Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alanım

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Bu küçük kapluş 5 gündür benimle. Daha önce midye kırığı ve birkaç taş ile kuru alan yaptım ama henüz uvb ve masa lambamda sorun olduğu için kuru alana çıkmıyordu, zamanla kumdan dolayı sanırım koku başlayınca kumları kaldırıp böyle yaptım. Sipariş ettiğim uvb henüz gelmedi hala kuru alana çıkmıyor sadece motor ve ısıtıcıda duruyor. Suyu çok mu? Uvb ve lamba dışında eksiklikleri belirtirseniz sevinirim.

mailto:/An2m2Q.jpg

Cvp: Kuru Alanım

midye kırığı değilde silis kum kullanılıyor ve kuru alanda kum üstlerine yapışıp hayvanı rahatsız edebilir. kabuğunu kurutması için kuru alanda lambanız yoksa çıkmaz bu gayet normal, ayrıca sisteminizin fotoğraflarını atarsanız daha fazla yardım alabilirsiniz

Fotoğrafı az önce ekledim. ben henüz yeni başladım kuru alanı da bu şekilde yapabildim

Silis için akvaryumun en boy ölçüsü lazım.

Uvb ampul ısı vermez ikinci bir lambada soft armut ampul olacak. Bunu başlarda rampaya çevireceksin. Isı algısıyla çıkar. Sonra ortaya konumlandırırsın. Su 28 kuru alan 32 derece olacak. Bir tane de su içine sera marka cam derece al 0-50 göstergeli sarı içi olan ince uzun dereceden.

Hayvan büyüdüğünde kuru alan kenarlarından atlayacaktır ki o vakit geldiğinde akvaryumda yenilenecek zaten. Hayvan çenesini cam üstüne koyabildiği vakit kaçma olayı olacaktır.

Fiyat olarak diğerlerine nazaran uygun olan exo terra uvb 100, 5.0 olanı alacaksın. Hem uva hem de uvb içerir. Şu an hayvan ufak aceleye gerek yok.

13 W, 25-26 W olanları mevcut. Hayvan tek olduğuna göre 13 W yeterli olur.

Isıtmada ecolite halosoft veya yerli olan soft armut ampul alabilirsin. Bundan birkaç tane alıp yedekle zamansız patlarsa değişirsin.
mailto:/forum/konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html

Bir de lambalar için zamanlayıcı al. Aç kapa derdi olmasın.
mailto:/forum/konu-ucuz-zamanlayici.html

Teşekkür ederim şimdi lambaları ve 10 kg silis kumu siparis ettim yetmezse takviye alacagim

ve cam dereceyle nemolceri de siparis ettim

10 kg silis kum çok 30 litre için 200 litre de 30 kilo kullanıyorum ben, tabi zararı yok kenarda durur eksilince tamamlarsınız

4 kilo kum yaklaşık olarak 2,5 litreye tekabül ediyor size 6-7 litre kum gelecek öle hesaplayın akvaryuma koyarken

Dediginiz matematiksel hesapta evet biraz fazla almisim ama kenarda durur zarari yok ekleme yaparim zamanla diye dusunuyorum tesekkurler bilgilendirme icin

3-4 cm'lik bir yükseklik yeterli olur.

Hesaplaması en*boy*3 yada 4/1000= Kullanılacak kum kilosu

Geri