Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanımı kendim yapabilir miyim

finten

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar geçenlerde istediğim ölçülerde pleksiden bir kuru alan sorduğumda 900tl gibi bir fiyat aldım. İnternetten pleksi boyutlarına göre kestirip satın alsam silikon tabancası ile birleştirip kullanabilir miyim? Ve kestirdiğim rampayı diğer parçalarla istediğim eğimde nasıl birleştirebilirim.

Bu konuda kuru alanlarla ilgili bilgi mevcut.

Pleksi malzeme olarak pahalı bir ürün. Isıtarak şekil veriyorlar ama silikonla da yapıştırılabilir. 5 mm'den ince olmamalı.

Rampa ile kuru alan tabanı altından 140 derecelik geniş açı üçgen kestirip rampa ile alan birbirine silikonlanırsa açı olur. 3 adet yeterli.

Arkadaşlar geçenlerde istediğim ölçülerde pleksiden bir kuru alan sorduğumda 900tl gibi bir fiyat aldım. İnternetten pleksi boyutlarına göre kestirip satın alsam silikon tabancası ile birleştirip kullanabilir miyim? Ve kestirdiğim rampayı diğer parçalarla istediğim eğimde nasıl birleştirebilirim.
Silikon tutmaz, benim kuru alanım pleksi, bi parcası kırıldı silikonla yapıstırdım düştü

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum biraz daha araştırıp harekete geçeceğim sanırım

Ekli dosyalar

• IMG_4585.jpeg
    IMG_4585.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 20
Çok şirin bir alan olmuş Orhan Bey, 👏 sanki ger an bir Rock’n Roll konser havası varmış gibi 🎙️😀

Kuru alanı askılı yaparsanız daha sağlam oluyor altında yüzecek yer de kalıyor. Kuru alan ile cam arasında mesafe olmasın yada çok geniş olsun kaplumbağa sıkışırsa boğulup ölür

Geri