Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanımız küçük geliyor

Zilli Hayri

SKF Delisi
Daha önce tülbent ve cd kabıyla yaptığım bir kuru alanımız vardı.Sonra o kokuyo diye attık.Strafordan bir tane kuru alan yaptım.Hayri ısırıyodu.Bir gün boğazına takıldı.Veteriner hekime gitmek zorunda kaldık.Onu da çıkardım.Şimdi yeni kuru alan yapıcam.Cd ve o çeşitli şeyler denedim.Hep akvaryumdan kaçtılar.Daha başka tavsiyeler varsa onları söylerseniz çok iyi olur.

Cvp: Kuru alanımız küçük geliyor

Burcu; bu konuda ki benim akvaryumun resminde ki kuru alandan yapabilirmisin? sıradan bir dondurma kabı, hatta boyutları değişiyor akvaryuma uygun olanı bulabilirsen daha kolay olur.
mailto:/forum/Konu-olivia-ve-peter-buyumeye-devam-ediyor.html?page=2

Ya da Doğu'nun yaptığı gibi salıncaklı :) kuru alan yapabilirsin belki.
Yeni 80 litrelik gelecekse ona göre düşün istersen.

olivia-peter' Alıntı:
Burcu; bu konuda ki benim akvaryumun resminde ki kuru alandan yapabilirmisin? sıradan bir dondurma kabı, hatta boyutları değişiyor akvaryuma uygun olanı bulabilirsen daha kolay olur.
mailto:/forum/Konu-olivia-ve-peter-buyumeye-devam-ediyor.html?page=2

Ya da Doğu'nun yaptığı gibi salıncaklı :) kuru alan yapabilirsin belki.
Yeni 80 litrelik gelecekse ona göre düşün istersen.

Abla mango kökümüz yok öncelikle.Resmi bulamadım.Dondurma kabı yok evde var onda da tarhana var.

(80 litreliği haftaya salı alıcak.Bugün gözlük aldı bana da.90 tl tuttu.)

Şimdi gördüm tamam yaparız.Bir anneme sorayım ben de. :ff: :rolleyes:

Strafor en pratiği aslında halıkaymazla kaplarsan ısırma sorunuda olmaz Burcu

Ben o riski bir daha almam.Artısında çok kolay kaçıyorlar.Tırmandıkları için.

strafor yosun tutarsa dişliyorlar.

Yok abi benimkiler herşeye bu tepkiyi veriyorlar.Isıtıcı falan ne bulursa ısırıyor keratalar.Suyu değiştirirken kutuya koyuyorum onu bile ısırıyorlar.

Evet yosun olsa taşı bile ısırıyorlar strafor en az maliyetli olur burcu

Strafor yok elimiz de.Babam yarın gelicek o yapıcak.Tahtadan oluyor mu?

tahta su alır Burcu ben çok araştırdım tahta işini ama hepsi su alır hiç gerek yok ona

Sudan etkilenmeyen parke olmaz değil mi?
Neyse yarın babam bir gelsin de.... :rolleyes:

Benim tanıdığım parkeci vardı sordum dün ama sağlıklı olmaz dedi yinede sende sor babana :)

Straforu ben önermem, uygun ebatta saklama kabı en iyisi olur. Bir tarafı kesilip yapılır.

Fikirleriniz için teşekkür ederim.Sanırım saklama kabıyla yapıcam.Yanlız yokuş nasıl olacak.

bir kenarını kesip kestiğin yere rampa olacak şekilde silikonla yapıştıracaksın Burcu

Tamam öyle yapalım o zaman.2.kat atıcam.Yani dolaba sabitleyicem.

Hayır komple kesmeyeceksin. Anlatıyorum.
Saklama kabı akvaryuma oturacak şekilde olacak, çok büyük değil. Sonra bunun ya altından bir rampa açarsın resimdeki gibi yada giriş tarafını yukarıdan aşağı kesip yaparsın. Kestiğin yeri komple çıkarmaki tekrar silikon ile uğraşma. Kestiğin bölgeyi aşağı büküp rampa yapacaksın.

Buda yukarıdan aşağı kenarı kesersen olacak şekil. Alt bağlantıyı koparmayıp aşağı bükeceksin.

Ekli dosyalar

• 21_9_2012_14_44_33_2.jpg
    21_9_2012_14_44_33_2.jpg
    56.9 KB · Görüntüleme: 81
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    31.5 KB · Görüntüleme: 81

Burcu Emre'nin anlattığı daha farklı ve yapıştırmana gerek kalmaz. Alttan yarısını keseceksin ve rampa olacak şekilde kıvıracaksın.

burcu seninkiler diş çıkarıyor herhalde ne bulsa ısırdıklarına göre. :smile: iki günde bir yeşillik at kemirsin dursunlar.

Geri