Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuvars kum yıkanmalı mı?

muros

Gümüş 2 Üye
Arkadaşlar juen petten siparişimi verdim ve mavi renkli kuvars kum aldım siyah alacaktim ama gözüme pek hoş gözükmedi o yüzden mavi aldım soruma geleyim ben bu kuvars kumu ilk kullanimda yıkamalı mıyım yoksa direk koyummu akvaryuma ama kumun açıklamasında yıkamadan direk olarak kullanılabilir diyor siz ne diyorsunuz yikayimmi?

Cvp: Kuvars kum yıkanmalı mı?

Siz genede tuzlu su dolu bir tencerede kaynatın bakalım boyaları çıkacak mı ? sonra akvaryuma koyun :)

Güzelce yıkamadan kesinlikle akvaryuma koymayın.Mavi kuvars doğal değil sanıyorum.Yapay bir renklendirici yardımı ile üretildiyse salınım yapma ihtimali çok yüksek.
Yıkayın, kaynatın ve su berraklaşmadan akvaryuma koymayın o kumu.

kaynatmaya gerek var mi ki ben şimdiye kadar hep ılık su ve kaya tuzu ile. yıkamistim suda da hiç bulanıklık oluşmuyordu linki veriyim açıklamaya bi bakarsanız garanti bile veriyorlar.
www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=0&urn=12103

En azından akan suyun altında bir yıkayarak koyun.Umarım kumdan memnun kalırsınız :)
Gelince akvaryumda ki fotoğraflarını da görmek isteriz.

yıkarım zaten de kaynatmam ama :) bi sorun olmazsa yarışmaya katılacağım o zaman görürsünüz resimleri :)

siparişim geldi. kuvars kum gayet ıyiymiş iyice yikadim ama pislik toz filan çıkmadı ve de akvaryum da çok güZel duruyor gerçekten. filtreme de modifiye yaptım ama karbon almamıştım yeni aldığım kartuşta zaten var diye o yeterli olur mu acaba ve karbon tam olarak ne işe yarar?

Geri