Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Leyla&Mecnun

Hercules

Bronz 4 Üye
Merhaba dostlar.Aranıza bugün katıldım ve anında kaplumbağlarımın resimlerini koymaya karar verdim :) Leyla'nın boyutu yaşına göre çok küçük gelebilir.Sanırım yıllardır ufak kapta bakmak gibi bir hata yaptığımdan dolayı.[/code]Yorumlarınızı bekliyorum.

Leyla 8 yaşında ;

mailto:/9jg594.jpg

mailto:/308ff3q.jpg

Mecnun 1,5 yaşında ;

mailto:/2d1wxw2.jpg

mailto:/wsu3km.jpg

Ve son olarak bir sorum olacak.

Bu ilacın etki kalitesi ne kadar iyi ;

mailto:/a0cacn.jpg

Şimdiden teşekkürler.İyi forumlar.

Cvp: Leyla&Mecnun

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Maşallah sağlıklı görünüyorlar, Allah daha uzun ömürler nasip etsin.
Yalnız Leyla gerçekten küçük kalmış. Göz yanılması yaşamadıysam 1.5 yaşındaki Mecnun bile kabuk boyu olarak geçmiş. Yıllardır kabda bakmanızdan dolayı olduğunu belirttiğinize göre, uygun ortamı sağladığınızı düşünüyorum. Zararın neresinden dönülürse kardır. Bulundukları ortamında detaylı bir fotoğrafınız çekerseniz varsa eksiklikleri hakkında yardımcı oluruz.

Eğer kaplumbağalarınıza nasıl kötü bakabilirim diye bir soru sorsanız resimdeki jeli kullanmanızı önerirdim. O jeli kullanmayınız. Hemen çöpe atmanızı tavsiye ederim. Yarardan çok zararı bulunur bu ürünün. Kabuğun hava almasını engelleyerek gelişiminde olumsuz etkiler yaratır ve göz/ cilt ile temas olursa kalıcı sorunlar teşkil eder. Özellikle göz için tehlikelidir.

Aklınıza takılan sorunları veya almak istediğiniz önerileri burada yazarak yardım alabilirsiniz. Tekrardan hoş geldiniz.

Acaba Leyla'ya 8 senedir sizmi bakıyorsunuz ?

Birde şu başlığı okumanız bu hayvanların bakımı hakkında size yardımcı olacaktır.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

bumble bee' Alıntı:
Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Maşallah sağlıklı görünüyorlar, Allah daha uzun ömürler nasip etsin.
Yalnız Leyla gerçekten küçük kalmış. Göz yanılması yaşamadıysam 1.5 yaşındaki Mecnun bile kabuk boyu olarak geçmiş. Yıllardır kabda bakmanızdan dolayı olduğunu belirttiğinize göre, uygun ortamı sağladığınızı düşünüyorum. Zararın neresinden dönülürse kardır. Bulundukları ortamında detaylı bir fotoğrafınız çekerseniz varsa eksiklikleri hakkında yardımcı oluruz.

Eğer kaplumbağalarınıza nasıl kötü bakabilirim diye bir soru sorsanız resimdeki jeli kullanmanızı önerirdim. O jeli kullanmayınız. Hemen çöpe atmanızı tavsiye ederim. Yarardan çok zararı bulunur bu ürünün. Kabuğun hava almasını engelleyerek gelişiminde olumsuz etkiler yaratır ve göz/ cilt ile temas olursa kalıcı sorunlar teşkil eder. Özellikle göz için tehlikelidir.

Aklınıza takılan sorunları veya almak istediğiniz önerileri burada yazarak yardım alabilirsiniz. Tekrardan hoş geldiniz.

Acaba Leyla'ya 8 senedir sizmi bakıyorsunuz ?

Birde şu başlığı okumanız bu hayvanların bakımı hakkında size yardımcı olacaktır.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.60 Litrelik bir akvaryumda bakmaya başladım haylazları.Önceki hallerine göre çok daha hareketli ve mutlular :) Sanırım göz yanılması yaşamışsınız.Leyla yaklaşık 2 kat büyük Mecnun'dan. Evet 8 senedir ben bakıyorum :)

Akvaryum içinde ısıtıcı filtre vs. var mı?

Su seviyesi ne kadar cok olursa saglik ve mutluluk ayni paralelde yükselise geciyor bu hayvanlarda. Bu boylarda iki kaplumbaga icin yeterli hacim olmasada, en yakin zamanda uygun ortam saglamaniz gerekir.

Az da degil baya göz yanilmasi yasamisim. Kabuk boylari nedir ? Cinsiyetlerini nedir?
Masallah 8 sene gibi bir sure boyunca kaplumbaga beslemek ayri bir bag olustursa gerek aranizda. Darisi bizlere artik.

Dedigim gibi akvaryumunuzun 2 3 tane fotoğraflarini koyarsaniz artilariniz burada örnek olusturur, eksikliklerde de yardimci oluruz

Her ikisinede sağlıklı bir ömür dilerim. Emin gereken açıklamaları ve bakım kılavuzu linkini vermiş. Kabuk boylarını yazarsanız size ne kadar süre sonra akvaryum gerekir yada hemen mi gerekir konusunda yardımcı oluruz. 60 lt lik akvaryumda yaklaşık ne kadar su var bunuda ilave ederseniz ortamın yeterliliğini değerlendiririz. Muhtemelen yeterli değildir diye düşünüyorum. Erişkin hayvan başına gereken su hacmi 100 lt ve üzeri olmalıdır. Isı değerleri su ve kuru alan için uygundur sanırım.

Geri