Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lilly ilk defa el titretti ama :)

Kapluştron

SKF Delisi
Lilly bugün ilk defa el titretti çok şaşırdım ilk defa böyle bişey gördüğüm için neden ama dediğimi videoyu izleyince anlayacaksınız sizce bu normal mi :)

[video=youtube]http://http://www.youtube.com/watch?v=PReGQf9Dx9M&feature=youtu.be[/video]

Cvp: Lilly ilk defa el titretti ama :)

normal tabii ki de. kur yapıyor bu tatlı kapluşlar. bizimkisiyle dakikalarca bu şekilde oynayabiliyoruz :smile:
Ama eksik var. O kalemle daire çizersen daha uzun titrer.

Ayna tutun bakın neler oluyor :)

Bu kur hareketi degildir tahminimce. Tanimlayanadigi bir cisime karsilik, yerini korumaya ve guc bende demeye calisilan bir hareket olabilir.

emin'e katılıyorum. ve bahsi artırıyorum. hayvan kalemin ucuna değil arkadaki puntolara bakıp tehdit görüyor. yılan gibi bir canlı olarak algılamış.

Seninkini gördükten sonra bende denedim şimdi ama nafile. Yerim belki çabaları ile camdan ısırmaya çalışmaları devam :)

:) cem abi kalemin ucuna bakmıyor dedi ama benim gördüğüm kalemin ucuna odaklanıyor gerçi oda kalem değil ya kalem oldu artık :) bende birazdan ayna tutup deneyeceğim merak ettim gerçi akvaryumun bir tarafı aynaya bakıyor ama

bu hayvanlar içgüdüsel olarak böyle parlak renkli hayvanların tehlikeli olduklarını hisseder. amazonlarla ilgili bir belgeselde zehirli kertenkelelerden diğer hayvanlar uzak duruyordu ve yemiyorlardı. bunun gibi. hayvan ucuna bakıyor ama arkasındaki uzantıyı görüyor. o desenlerin yiyecek bir şey olmadığının farkında.

anladım ekstra bilgi için ayrıca teşekkürler cem abi gerçekten çok ilginç durumlar var hergün birşey öğreniyorum sayenizde teşekkürler :)

Yani kısaca parlak renkli cisimi tehlike olarak görüp meydan okuyor :) El titretmeyi yapması bu sebepten.

Geri