Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lilly nin gözleri

Kapluştron

SKF Delisi
Bugün akvaryumu temizledim lilly gözlerini ovuşturup duruyor bu her akvaryum temizliğinden sonra yaşanıyor göz damlası damlatıyorum bu bir sorunmudur sizce

Duygu, su değişimi etkiliyordur. Kısa bir süre yapıyor ve şişlik yoksa damlaya gerek yok bence. Kullandığın su hazır mı musluk mu? Musluksa dinlenmiş mi?

Tamam ondandır. Klor etkiliyor. Havuzda suyun içinde gözünü açtığında kızarıp rahatsız olması gibi. Tabiki daha uzun süre dinlense daha iyi. Örneğin bir-iki gün.

Gerek olmaz damlaya. Ama suyu dinlendir. Anladığım kadarıyla bayağı klor varki gözünü rahatsız ediyor. Birkaç gün dinlendirecek şansım yok dersen istemedende olsa su düzenleyici tavsiye edeceğim. En azından klorun etkisini kaldırır.

Su düzenleyici ne dir nerden bulurum

Birde nedebir tek lilyi etkiliyor johnnyde böyle bir problem yok

Nasıl aynı esintiye maruz kalıp biri hasta olur diğeri dirençli sağlam devam ederse onun gibi bir durumdur bence. Biri klordan daha çok rahatsız olabilir. Tabi bu sadece su değişiminde yaşandığı ve sonra geçtiği için. Gözlerdede şişlik yoksa benim tahminim klor etkisi.

Bu ürün işine yarar. Ancak önerim bu tip kimyasallar yerine musluk suyunu dinlendirerek klorun uçmasını sağlamaktır.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=230&urn=13173

Geri