Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mamun

ata12

Altın 1 Üye
evet bilenler bilir belki mamun adında karides familyasından balıçılara yem olarak satılan mamun diye bir canlı var bende ondan misket kadarını aldım tatlı suya 1 2 tane metilen mavisi (mantar parazit koruyucu) damlattıum sonra mamunu attım içini (canlı mamunu ) sonrada bıraz kıprıştı sonrada buzlugu attım 5 sanıye falan şokladım öldü sonra kapluşa verdim afiyetle yedi :33:

Cvp: Mamun

bence hiçbir canlıyo öle denılmemelı onlar bızım ıcın dıyorlardır bunlar ne boyle dev gıbı bırazcık saygın olsun allahın yarattıklarına

mailto:/ev-dekorasyon-bahce/akvaryum-su-isitici-roxin-50-watt-55522193

bence hiçbir canlıyo öle denılmemelı onlar bızım ıcın dıyorlardır bunlar ne boyle dev gıbı bırazcık saygın olsun allahın yarattıklarına

mailto:/24dpv92.jpg

mailto:/24dpv92.jpg

Allahin yarattigi cana cok sayginiz varda o yuzden mi hayvani canli canli iskenceye maruz biraktiniz. Cok komiksiniz gercekten.

canlı canlı vermedım tatlı suda biraz beklettım o suyada metılen mavısı damlattım parazıt varsa gitsin diye sonrada buzluga attım şoklannarak bir anda can verdı sonrada kapluşa verdım yazıyı tam okumadınız galıba . onlar yem olarak kullanılsın dıye buraya gelmışler yaratılmışlar onlar olamsaydı balıgı nasıl yakalayacaktık bılgısızlık böyle şeylere yol acabılıyor . yem olarak yaratılmış hayvanı bu kadar da ince ruhlu düşünmek bence pek ıyı deıl ve bu ıskence deıl ıskence yapmak ısteseydım onu 3 e 5 dorardım öle verırdım kötü bir amacım yok onların kaderı bu bilmiyorsan konusma kardesim:hih:

knk bu su ısıtıcısı çinçançon malı alma bence sana ozel mesaj gonderıom tarif ettıgım yere gıt :rolleyes:

Ecem hanıma katılıyorum.
Onların artık doğayla pek alakalı değiller.
Hazır yemlerle besleniyorlar.
Ve sizi bir timsahın veya bir vahşi yanına atsalar ne hissedersiniz?
Doğanın kanunu bu anlıyorum ama.....
Bu hayvanları akvaryumda besliyoruz. Yani onlar şu anda tam olarak doğada değiller.
Umarım ne demek istediğimi anlamışşınızdır...

Onlar yem olarak yaratılmadılar(bunu düşünmek bile saçma) ayrıca onlar denizlerde bitkilerden besleniyorlar.

hazır yemlerde ne var sanıyorsun karides balık eti , yağı un vs vs vs

ozan123' Alıntı:
Ecem hanıma katılıyorum.
Onların artık doğayla pek alakalı değiller.
Hazır yemlerle besleniyorlar.
Ve sizi bir timsahın veya bir vahşi yanına atsalar ne hissedersiniz?
Doğanın kanunu bu anlıyorum ama.....
Bu hayvanları akvaryumda besliyoruz. Yani onlar şu anda tam olarak doğada değiller.
Umarım ne demek istediğimi anlamışşınızdır...

Onlar yem olarak yaratılmadılar(bunu düşünmek bile saçma) ayrıca onlar denizlerde bitkilerden besleniyorlar.

ata12' Alıntı:
hazır yemlerde ne var sanıyorsun karides balık eti , yağı un vs vs vs
Hazır yemlerde yem olarak havuzlarda üretilen karidesler kullanılıyor.
Bir yerden bir canlı alıp bunu yapmak acımasızca ve işkence

ben işkence yapmasını cok ıyı bılırım. yapmak isteseydım canlı canlı alırım bıcagı 4 e 5 bölüp öle verirdim ama ben direk şokladım . o dedıgınız karidesler ya şoklanıyor yada canlı canlı öğütücüye gidiyor yada canlı canlı yuksek ısı veren ışıklarda kuruyarak nefessız kalarak oluyorlar daha anlatmama gerek yok sanırım

görkem kardeşim denize zor ulaşıyor bu hayvanlar bunlar yem olarak satılıyor ve havuzlarda üretiyor büyütüyor satıyor elbette vardır onlarında yemi . denizde yaşayan türler karides tir onlar yiyecektir küçükleri kaplumbağa yemi vs vs yapılıyor vede balık yakalamak için yem yapılıyor biraz bilgin olsa yazmazdın <zaten bişi

ata en azından o karides leri biz yapmıyoruz , sen canlı hayvanı öldürdün yem olarak yedirdin bişe olmadı biz iğrenç dedik allahın yarattığı oldu , söyliycek bir şey bulamıyorum

öncelikle üslubunuzu çok yanlış buldum; insanlara böyle davranıp konuşamazsınız.. mamun bir tuzlu su ürünüdür, kaplumbağalarımıza bunu veremezsiniz ilk olarak.. yemcilerde satılan karidesler tatlı sularda yaşayan bir cinstir.. ikinci olarak, tuzlu su canlısını tatlı suda bırakarak zaten işkence yapmış oldunuz. üçüncü olarak zaten bunların hepsi yem, fazla uzatmayınız.. allah falan bunlar bu konuşma için gereksiz büyütmeler

Ev tipi dondurucularda dondurma işlemi -18 derece en başlar. Dolayısıyla buzluğa attığınız mamunlar bir anda değil yavaş yavaş donar.
Dondurma işlemin yapan firmaların dondurucuları bir anda şoklatır.
Aradaki fark budur.

peki derin dondurucular kaçta başlar ?:t65y:

IQF(Individual Quick Frozen-Bireysel Hızlı Dondurma) yöntemi -40 dereceden başlar. Yöntemin adını verdim, araştırmakta özgürsünüz.

-18 derece zaten derin dondurucular için.

şok seçeneği olan bazılarında ise 27 dereceye kadar çıkıyormuş sanırım.

Hangi curetle bana kardesim diyor bu ufaklik anlayabilmis degilim. Cocugum yasinda gelmis kardesim diyor bana.

ecem hanım,abla.. bence yeterli cevabı almıştır; siz kendinizi yormayın,biz hallediyoruz. ben burdayken size birşey dedirtmem

Geri