Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Marty ve Ailemizin Yeni Üyeleri Çakıl-Yaman İkilisi :)

jadeite

Bordo Bereli
Arkadaşlar Çakıl benim çizgili kaplumbağam ailemize yaklaşık 3 gün önce katıldı. Yaman ise, bugün katıldı. Kapluşuna bakamayacak durumda olan arkadaşımdan Yamanı sahiplendim. Yoksa petshopa geri verecekti. Yamanı önceden de biliyorum çok tatlı ve hareketli bir kapluş kendisi :) Geri gitmesine gönlüm razı olmadı. Küçük Yaman gelir gelmez uyum sağladı. Çakıl ise çok sakin bir kapluş. Diğerlerinin afacanlıklarını izlemekle yetiniyor :) Marty zaten ailemizin eski üyesi :) 2 Aydan beri bizimle.
Buyrun resimleri :)

Cvp: Marty ve Ailemizin Yeni Üyeleri Çakıl-Yaman İkilisi :)

fotoları göremiyorum ben:)

Fotoların görünmesi gerekir. Fotoların yüklenmesini bekleyin :)

Çete olmuşlar bunlar :D
çizgili çok sevimli ya ^^ yamanda uçurumdaki yaman mı mailto:/forum/images/s1/whistling.gif

İlk resimde turuncu bitkinin üzerindeki Yaman :)

Süper bir üçlü oluşturmuş seninkiler :)

Ayrıca yeşim abla bukadar az resim çekmenede sinir oluyorum :D

Napıyım enteresan pozlarını yakaladığım an çekene kadar konumlarını değiştiriyorlar :) Benzer pozları da üstüste koymak istemiyorum.

Aynı büyüklükte oldukları için sorunsuz yaşayacaklarını düşünüyorum. Çok güzeller :)

Teşekkür ederim Emre bey. Evet aynı büyüklükte olmaları daha az sorun yaşayacakları anlamına geliyor :)

Bu arada zemini bir süre sonra kuma çevirirseniz çizgiliden güzel hareketler görürsünüz. Benimki kumu ayaklarıyla sırtına atıyor. Sonra kuru alana çıkarken üzerinden şelale gibi dökülüyor. Zaten çizgili geldiğinden beri kum tepeleri sürekli yer değiştiriyor. Çok olmasına rağmen kum seviyesini daha da artıracağım ki belki kendini gömmeye bile başlar :)

Ben de yakın bir zamanda zemini kuma çevirmeyi düşünüyorum zaten :)

bence taşları çıkarıp doğal taşlar koymalısınız

O taşlar suya salınım yapmıyor. Taşların bir kaçını alıp çamaşır suyuna yatırdım ve test ettim. Boyası çıkmadı. Yani sağlığı tehdit edici bir durum söz konusu değil. Zaten alırken de satıcıya bizat sordum. Eğer taşlar suya salınım yaparsa geri vermek üzere anlaştım ama salınım olayı olmadı.

Geri