Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Marul hastası:)

ömür

Platin 1 Üye
Kaplumbağalarım Scorpion ve Sub zero yemeklerini çok hızlı yiyorlar ve geri kalan boş zamanlarında beni her gördüklerinde yiyecek ver yiyecek ver die cama yapışıyorlar:)
Bende dayanamayıp marulun en orta kısmındaki küçük yaprakları koparıp atıyorum Scorpionun yemesi arada sırada oluyor ama Sub zero marulu bitirene kadar durmuyor.
Sub zero çok fazla marul yiyiyor bunun bir zararı olurmu?
Ayriyetten daha öncede söylemiştim bir hatırlatma olsun kabuk boyları 3,5 santim hanüz yavrular.

Cvp: Marul hastası:)

Marulu bol bol yiyebilirler, fazla yemelerinin en fazla zararı dışkıları normalden biraz daha yumuşak olur. Ben her gün neredeyse veriyorum kıvırcık maruldan :)

Maruldan ziyade yeşil kıvırcık salata verilmesi öneriliyor.

Yeşilliklerin fazlası benim kaplumbağamda ishal yapıyor.
Onun için dikkatli veriyorum.

Miktarı kendinize göre belirledikten sonra kıvırcık marul, kırmızı salata, asma yaprağı(taze), su mercimeği gibi bitkisel besinleri kullanabilirsiniz :)

Obezite sanırım dediğiniz :D

Yeşillikler buna sebebiyet vermez :)

Yeşilliklerin %90'nı su, kalanları da mineral ve vitamin olduğu için sınırsızca verilebileceği belirtiliyor çeşitli kaynaklarda. Besin değeri çok düşük olduğu için kilo aldırmadan sadece besliyor.

Özellikle Arzu Hanım'ın dediği asma yaprağında kalsiyum yönünden yüksek içerik var.

evde yoktum bu gün marul at dedim anneme maydonos atmış eve geldim maydonos nie attın dedim marulu bitirdinya oğlum dedi:)))ha marul ha maydonos dedi:)))

Maydonoz ve ıspanak su kaplumbağaları için zararlı diye biliyorum ancak tek seferden birşey olmaz :)

Maydonozda bulunan oksalik asit seviyesi çok yüksek.Bu kaplumbağalar için tehlikeli.
Maydonoz bir daha kullanmayın mümkünse.

çıkarıp attım hemen ve söylediğiniz iyi oldu..

benimkiler hiç sevmiyor marulu ya. bitkisel bişey yedirmeye çalışıyorum fakat sadece salatalık yiyorlar

Peki teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için mümkünse zararlı yiyecekler için bir konu açarmısınız gezindim ama dikkan çeken bi konu bulamadım formda bununla ilgili.

booting' Alıntı:
benimkiler hiç sevmiyor marulu ya. bitkisel bişey yedirmeye çalışıyorum fakat sadece salatalık yiyorlar

Ben gece 12de 3 adet tetra reptomin atıyorum her bir parçayı 2ye bölüp.
Birde öğlen 12de 2 adet tetra reptomin atıyorum 2ye bölüp.
Benim kaplumbağalarım hem sevdikleri için hemde muhtaç kaldıkları için yiyorlar diye düşünüyorum.Bide marulun en taze yeri göbeğinden veriyorum.Şu an için başka bir yem kullanmıyorum çeşit az olduğu için belkide marula bu sebepten dolayı yöneliyorlar..

Bu konu başlığında yenmesi uygun olan ve olmayan herşey mevcut:

mailto:/forum/Konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html

eminemre' Alıntı:
Bu konu başlığında yenmesi uygun olan ve olmayan herşey mevcut:

mailto:/forum/Konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html

teşekkürler:)

Geri