Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Medusa&Poseidon dan kareler :)

pervin

Gümüş 2 Üye
Yem için yapamayacağı şey yok konu dağcılık olsa bile.. :)
Kendileri Medusa olur :)

Ekli dosyalar

• 1504071_369091576570543_1496801556_n.jpg
    1504071_369091576570543_1496801556_n.jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 61
Cvp: Medusa&Poseidon dan kareler :)

Sağlıklı görünüyor. Küçükken iyi vakit geçirin, büyüdüklerinde ısırıyorlar. :)

yakında dağcılık ıcın ıp cıvı vs aletlerı temin edın sonra ver elini everest :D :D

Masallah sagliklilar fakat sagolsunlar buyukleri aratmiyorlar isirma konusunda :)
Valla beklerim birazda zıplama alıskanliklari var nerden ogrendilerse :)

Kacar gider bu sıpalar dag filan gerek yok.dizlerini kirip yuzsunler akvaryumda :)

Pervin 3+1 kuru alanin var birde isitici lambayi ayarlasan var ya yayilir dururlar sicaktan, o ayaklari uzatip uzatip isinmalirini gorsen beklettigin her gun icin pisman olursun cok sevimli oluyorlar, bide kucuk ya simdi sendekiler minnos minnos :)

Haklisin isitici aklimda fakat sira gelmiyor ogrenci harcligiyla zor oluyor. Harc kira elektrik su dogalgaz yemek yol vs vs vs derken kapluslarima istedigim rahatligi veremiyorum. Devletten de hayir olmayinca mecbur babişimden gelecek parayi bekleyecegiz :)

Ay kucuk emrah in kiz kardesi gibi oldum :D

yem için kendini kaybetmenin bir kanıtı daha. kendini öyle kaptırmışki rampaya çıkıp almak aklına gelmiyor bendekilerde de bu durum var. bir de rekabet ortamında görmelisiniz. bu düzende birbirlerinin üstüne çıkıp öndekini suya gömüyorlar.

Yem söz konusu odumu akan filtre bile duruyor. Birbiri agzindan kapma huylari var ki hic sormayin yaralancaklar haberleri yok.sizinkiler tam rekabet icerisinde :)

nadiren biri diğerinin bacağını veya boynunu ısırıp su içine çekiyor ama derileri kalın şimdilik deride hasar veya soyulma görmedim. tabi bu olmayacak anlamına gelmiyor bu sebeple ağızlarına göre yem vermek bu sorunu önlüyor. bu sıkıntı reptomin gibi uzun sticklerde veya royal yemdeki büyük balık ve karideslerde çıkan bir sorun. ağızlarına sığmayınca dışarıda kalan kısımlara dalıyorlar. bu durumdan en fazla nasibi ben alıyorum. kendilerinden ziyade genelde olan benim parmaklara oluyor.

Bende stick yemlerde ve birini sevdigim sirada bu sorunu yasamaktayim elimle besledigim icin her yaklasimimda gelip cirpiniyorlar en korktugum olay ise tirnaklarinin goze batmasi. Onlarin karni doyacak diye parmaklari feda ediyoruz nr yapalim. Ayrica daha kucukler ve u kadar cene kuvveti nerden geliyor sasiriyorum :)

Yem için girdiği şekil benide güldürdü :)
Bugün benimkilerin kurutulmuş balık günüydü. Uygun boyda balığı büyük olanlarada dahi tek parça halinde ağızlarına veriyorum, tek lokmada yutuyorlar. Yutana kadar ağızdan taşanı Cem in dediği gibi kovalıyorlar ama uyanıklar biri yaklaşınca arkasını dönüyorki ağzındakini almasın. Daha önce iki taraftan çekiştirirlerdi ama artık kurnazlığı öğrendiler. Ağızdakini kaptırmıyorlar :)

Medusa & poseidon hızla büyümeye devam ediyorlar sanırım kabuk degisim surecine girmisler ama pek anlayamadim yardimci olursaniz sevinirim :)

Ekli dosyalar

• PicsArt_1387797600519.jpg
    PicsArt_1387797600519.jpg
    469.9 KB · Görüntüleme: 11

pervin kabuk aralarındaki siyah kanallar genişledikçe büyüme yolunda ilerlediği görülür. seninkilerde gelişme var özellikle alt resimdekinde bayağı farkediliyor.

Plakalar aralanmış, büyüme evresindeler. Bu esnada d vitamini sentezi önemli. Uvb lamban yoksa haftalık devit takviyesine devam.

Buyuduklerini farkediyorum uvb lamba yok fakat devit kullanmaya baslicam. Ortalama ne zaman kabuk degisimi gorulur ?

plaka yenilenmeleri büyüme aşamasında sürekli olan bir şey. bazılarında çabuk ayrılırken bazılarında katman şeklinde üstüste dizilir ve atması geç olur. bu süreyi kısaltmada, birinci derecede ısıtıcı lamba veya uva+uvb ve arada bir kabuğa sürülen devit atmasını kolaylaştırır.

Geri