Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Meliha

Asoyz

Yeni Üye
Herkese merhaba.Ben sitenize yeni üye olarak Meliha'yı sizlere tanıtmak istedim.Meliha'yı otelde kalan konuk unutmuş bende onu alıp eve getirdim ona küçükte olsa bir yuva hazırladım.Umarım onun için güzel olmuştur ve sizlerde beğenirsiniz :)
mailto:/25f21if.jpg
mailto:/2lnhdfm.jpg
mailto:/i3cgaw.jpg

Öncelikle hoşgeldiniz :)
Meliha'yı sizin gibi duyarlı birinin bulması çok büyük şans doğrusu.Sizin yaptığınızı bir çok kişi yapmazdı.

Elinizdekileri kullanarak ufakta olsa güzel bir ev hazırlamışsınız.İçine koyduğunuz büyük taşların birazını çıkararak yüzmek için daha büyük bir alan oluşturabilirsiniz.
Meliha'nın kabuğunda bir kuruma var sanki.Yumuşak bir fırçayla temizleyin.Eğer kireçse bu görüntüden kurtulmuş olur.
Yaz geldiği için güneşlendirip birazda vitamin desteği yaparsanız daha sağlıklı bir kaplumbağaya dönüşecektir.
Meliha'nın kabuk boyu kaç cm?Büyük görünüyor.

Teşekkür ederim benim yerimde kim olsa ayı şeyi yapardı :)
Güneşlenmeden yeni çıktı o yüzden kuru kabuğu ama yinede bugünkü temizliğini yapıcam.Kabuk boyu yaklaşık 6-7 cm.Şuan biraz hasta oyüzden pek yüzmüyor o yüzden taşları koydum sıcak suyun içinde uyusun diye.
Bu arada Pakize ve Subiti'ye uzun sağlıklı bir ömür diliyorum :)

Teşekkür ederim.
Umarım Meliha biran önce sağlığına kavuşur.İyi bir bakım ve doğru bir tedaviyle kısa sürede toparlayacağına eminim :)

Gayet pratik bi ortam olmuş. Genel olarak Arzuya katılıyorum ve kaplumbağanın sağlığı için bi tvsiyede bulunmak isterim. Renkli taşlar ve boncukların boyası zamanla suda çözülüyor. Gözle görülür olmasada bu salınım zehirliyebilir. Ayrıca temizliğide güçleştirir.

İnşallah beraber uzun ve sağlıklı günler geçirirsiniz :)

Teşekkür ederim:) Taşlar için gerekli temizliği yapıp suyun içine koydum zaten haftada bir suyu yeniliyorum daha iyi taşlar bulursam değişim yaparım.Sizede kaplumbağanızla birlikte uzun ömür diliyorum :)

Ellerinize sağlık güzel bir akvaryum olmuş.Ayrıca sizi tebrik ediyorum.Çok duyarlı bir insansınız.Hoşgeldiniz.

aramıza hoşgeldiniz :shy: kapluşunuza sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum :cool:

çok şirin bir yuvası var mailto:/forum/images/smilies/shy.gif kendiside çok şirin uzun yıllar mutlu olursunuz inşallah :)

Cvp: Meliha

Hoş geldiniz, akvaryumuz bira ufak ama siz halledersiniz.

Geri