Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mineral yem

Dilan1903

Taç 2 Üye
merak ettiğim soru şu arkadaşlar kaplumbaganın boyutu ne olursa olsun hafta da 2 kere mi mineral yem vericem yoksa kaplumbaganın boyu büyüdükçe o da buyucek mi ben hala hafta da 2 kere veriyorum onun üzerine kapluş 2 3 cm kadar büyüdü

Cvp: Mineral yem

beslenme programı başlığında yazana göre besliyorum  orda haftada 2 veriliyor; başında ve sonunda olmak üzere gerçi ben birinde mineral birinde prodac ın multivitaminli yeminden veriyorum

pardon bir hafta içinde 2 gün

Mineral yem haftada bir gün verilir. Yem carnivor ise içindeki mineral yem yarı oranda olduğu için haftada iki gün veririz.

Hayvanda halsizlik, iştahsızlık, hastalık olursa o vakit hafta içi öğün sayısı artırılır. Vitamin yemler iştah açıp kırgınlığı alır.

Hayvanın boy uzamasıyla birlikte kafasıda büyür. Oran kafa hacmi olarak saptanır.

Hafta da 2 öğün yeterli o zaman büyümesi bişeyi değiştirmiyor

2 öğün dediğim sabah sadece 2 tane veriyorum yanlış ifade ettim

8 cm kabuk boyunda geçersin dilan, benimde aklımda bu soru vardı 8 cm en uygunu olur zaten seninki 7 cm falandir suan..

6.5 daha 7 olmadı bian önce tek öğüne geçsek iyi olucak dışarı çıkıyorum yemek saati yaklaşınca kostur koştur eve geliyorum

Cvp: RE: Mineral yem

Dilan1903' Alıntı:
6.5 daha 7 olmadı bian önce tek öğüne geçsek iyi olucak dışarı çıkıyorum yemek saati yaklaşınca kostur koştur eve geliyorum

Hiç sorma bendede var o dert.. Tek öğünde kafa hacmi hesaplamasıda kolay olucak hem rahatlıcaz biraz.

Cvp: Mineral yem

Bu uygulama küçük hayvanların aralıklarla az az yemesi büyük hayvanların ise kimi zaman günlerce yemeyip daha sonra diyelim büyük bir balık yemesiyle ilgilidir. Ayrıca küçük hayvanlar daha çok enerji harcadıkları için daha sık yemlenmeleri uygundur. Şahsi görüşüm 8 cm de tek öğüne geçilmesi olsa da 7 cm de geçilmesinde de bir sorun görmüyorum.

En sağlıklısı hangisi olucaktir kaplumbaga için benim için önemli olan kapluşumun sağlığı

Ben hayvanın en aktif gelişme çağı olduğu için 8 cm den yanayım. Emre (AEK) 6 cm den başlayabilirsiniz der.

Bekle. Hayvan ne kadar büyük olursa akciğer enfeksiyonuna yakalanma riski az olur yakalansa dahi kurtulma ihtimali yüksektir.

Tamam cem bey dediklerinizi önemsiyorum dediginiz gibi yaparım

Geri