Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Minik İn Resimleri :)

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar bugün ailemize yeni bir üye katıldı adı minik kendisi tam 1Tl büyüklüğünde :) Çılgınla anlaştılar resimlerini çektim yalnız kabuğunda beyazlık var mantar değil kokmuyor tırnağımla kazıdığımda çıkmıyor beyazlık değişik bir kalıpta değil kalsiyum eksikliği sanırım Buyrun Minik in resimleri :)
mailto:/img192/8103/grnt0036v.jpg
mailto:/img713/2083/grnt0037.jpg
mailto:/img585/2/grnt0038w.jpg
mailto:/img687/176/grnt0039f.jpg

Cvp: Minik İn Resimleri :)

Pek net değil ama çok küçük olduğu belli,çok tatlı :) Umarım kabuğundaki lekeler zamanla geçer :)

Teşekkür ederim :) evet çok tatlı minicik kolları var :)

Teşekkür ederim hala kendisi akvaryumun yanına gitttiğimde suya dalıp kçşeye çekiliyor kendime nasıl alıştırabilirim yemde yemedi hiç ama akvaryumdaki kumu ağzına aldı yemeye çalıştı beğenmeyince tükürdü.

Zamanla alıştirirsin :) Elinden yem vermeye çalış. Ve olabildiğince yanlız birak

Yanına yaklaşınca suya gidiyor zorla bi kaba alıyorum oradada yemiyor yalnız bırakıcam akvaryumun önüne gitmemeye çalışayım.

Ürkek şuan zaten bi ortamına alışsın :) Yani olabildiğince dışardan müdale etmeyin

Müjde Minik yem yedi :) beni görünce yine dibe kaçtı bende elimle su dibinden alıp bir kaba koydum kabın içine su doldurdum yemi attım yemeye başladı zorlandı biraz sonra yarısını yedi yarısını bıraktı 1-2 dk sonra diğer yarısını da yedi 2 stick verdim ona dokunmadı :)

:) Ne mutlu Ama tavsiyem sık sık ortam değiştirmeyin. Zaten zor alışıcak. Bence onu alıştıktan sonra yapın

Gözün aydın alışmaya başlıyor demek :) Zamanla canavar gibi yem ister :D

Geri