Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

minik mi mink ordegim :)

Şelale

SKF Delisi
Dun bana hediye edilen minik ordegim :) adi da Papyon.
Aslinda dun konuyu acmistim ama konu nereye gittiyse bulamadim.
Bu aksam koye gidiyoruz onu orda besliycem. Su anda tek ama ona arkadas alicam cunku beni bulamayinca agliyor ve pesimden geliyor. Sirin degil mi :)

Ekli dosyalar

• IMG_20130627_154103.jpg
    151.9 KB · Görüntüleme: 45
İsmi gerçekten çok güzelmiş eğer daha yeni yavruysa annesi olarak görebilir bende civciv beslemiştim kaç kere çok eğlenceli ve hareketli hayvanlar inşallah sağlıklı büyür ecem kapluşları napacaksın

Cvp: minik mi mink ordegim :)

Çok şeker :) beslemesi zevkli olmalı. Ama bence ördekler kafeslerde yaşamayı haketmiyor.
Bir şekilde yüzmeyi öğretip göle salmak daha iyi olur bence.

tabıkıde kafesı hak etmıyor.. bugun aksam koye gıdıyoruz. Orda gol de var. tabı yuzmeyı ogretıcem. kaplumbagalarımıda goturucem tabıkı :) gercekten bakımı cok guzel bu benım onuncu ordegım fılan olmalı. bır tanesı harıc dıgerlrını ıstanbuldan alıp koye goturdum.

bu arada gole salamam hem gıtmez hemde kopekler vb. hayvanlar rahat durmaz hemde aklım kalır onda.

Bana da kucukken hediye gelmisti ordek 2 tane pesimde kosarlardi cok severdim biz kafeste beslemistik ben kucuktum tabi su anki aklim olsa beslemezdim ama biraz buyuyunce bahceli evi ve havuzu olan bir tanidigimiza verdik cok sirin gercekten hayirli olsun :)

Cvp: minik mi mink ordegim :)

çiftlik hayvanları sürü halinde dolaşmaya alışıktır. küçük baş, büyük baş, kümes hayvanları vb. bunlar tek kaldı mı sahibini arkadaş belleyip peşinden dolaşır.

hayırlı olsun ecem ilk 6 ay biraz dikkatli bakmalısın. özellikle kediler kapabilir. şimdilik evde leğene su doldurup içine koyabilirsin. göle bırakırsan alman zor olur. bir de şöyle bir problem var. büyüdüğünde orada bırakmak zorundasın eviniz bahçeli değilse evde beslenmez. bunlarda bizim kaplumbağalar gibidir. özellikle geceleri 40 wattlık normal bir ampul ile ısıtmalısın. benim bir zaman civcivlerim vardı onları tahta kasa içinde altlarında gazete üstü saman üstüne koyup bu şekilde geceleri ısıtırdım. gündüz yakmana gerek yok. gerçi yaz ayına girdik. gecede ampule gerek yok. ben kışın yapardım bu işi.

Su an koye dogru gidiyoruz saolsun Papyon ilk baslarda otup bizi rezil etti ama simdi yemini yedi asagi oturdu.. Kaplumbagalarim ise ilk koydugumda korkrular ama simdi havlu altinda uyuyolar.

Toplu taşıma değil yani bizi rezil etti diyince otobüse falan bindinizdiye düşünmüştüm.

Otobus e bindik zzaten ben senin sorun gemiyle mi arabayylami gittiniz diye sordun anladim o yuzden araba dedim.

Hee tamam o zaman: ) hayvan alıyo dimi otobüsler bende götürmeyi düşünüyorum da alıyorlar mı diye merak ettim

Geri