Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mırtıp Ve Tosun

hLs

Yeni Üye
Arkadaşlar Biliyorum Bir Çok Eksiğim Var Ama İnşallah Tamamlayacağım. Genede Önerilerinizi Suna Bilirsiniz Tabiki Benim İçin Daha İyi Olur O Kadar Araştırmama Rağmen Derin Bilgilerinizden Tekrar Tekrar Yararlanmam =)) Şimdiden Teşekkürler:w00t:
İşte Bunlar Mırtıp Ve Tosun'un Yuvası ^^
mailto:/2uigi35.jpg
mailto:/hv5wdu.jpg
Sevgili Kardeşlerim Bu Arada Bir Sorum Olacak Taşın Üstünde Duran Mırtıp Yem Attığım Zaman Öyle Çabuk Ve Hızlı Saldırıyorki Anlatamam Ama Tosuncuğum Yemi Atıyorum Umrunda Değil Bir Köşede Öyle Yatıyor Yem Yediğini Neredeyse Hiç Görmüyorum Sürekli Gözleri Kapalı O Köşesinde Uyuyor =(( Çoğu Zaman Benim Görmediğim Zamanlarda Yediğini Umuyorum Ölmesini İstemiyorum Sizce Bir Hastalığı Olabilir Mi??? :59:

Cvp: Mırtıp Ve Tosun

daha yeni almışsanız kaplumbagaları alışması için bi 15 gün filan bekleyin verebiliyorsanız elinizlede verebilirsiniz suyun üstünden emin olmak için, hemen hasta diyemeyiz kaplumbagalar için büyük ihtimal alışma sürecindedir.Ayrıca ısıtıcı göremedim akvaryumda bir ısıtıcı almanız şart.Ayrıca akvaryumunuz 1 sene sonra küçük gelecektir ona göre önleminizi alın derim....

Su seviyeniz yeteri kadar derin değil ve yüzme alanları çok dar. Bence akvaryumun üst tarafına bir kuru alan yapın. Mesela cd kabı ile. Forumun kendi yaptığımız sistemler bölümü inceleyin kendinize uygun bir kuru alan elbet bulacaksınız.

Kaplumbağalarınız alışma sürecinde olduğundan hemen yem yemeyebilir, hareketli olmayabilir normaldir. Ayrıca kaliteli yemler kullanmanızı öneririm. Sera raffy p ve tetra reptomin. Bunları severek yer genç kaplumbağalar.

Isıtıcı ve kuru alanı ısıtmak için lamba lazım size, fotoğraflarda görünmüyor. Bu dediklerimi yaparsanız bir eksiğiniz kalmaz şimdilik. Ancak ilerde akvaryumu büyütmeniz lazım, ilerisi için küçük bir akvaryum.

O akvaryumda anca 1 tane beslenir 2 tane olmaz kapasitesi küçük ısıtıcı almalısınız birde kış uykusuna girerler

Cvp: Cvp: Mırtıp Ve Tosun

_Emre___' Alıntı:
O akvaryumda anca 1 tane beslenir 2 tane olmaz kapasitesi küçük ısıtıcı almalısınız birde kış uykusuna girerler

Kış Uykusumu Nasıl Yani ???
Odamın Sıcaklığı 30 İle 33 Derecedir Bu Yüzden Isıtıcıya Gerek Yok Diye Düşünmüştüm Ben Ama:whistling:

Geri