Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mr.hurley turtlewax

hurley_turtlewax

Bronz 5 Üye
hurley turtlewax anarşist ruhlu bir su kaplumbağasıdır :)
[attachment=685]

1 yaşlarındayken balık fanusunda azıcık bir suda yaşamaya çalışırken komşumuzda gördüğüm bu dünyanın en güzel yaratığını binbir uğraş ile eziyetçi komşudan kurtardım ve ona mükemmel bir paludaryum hazırladım.yuvasına ilk koyduğumda yüzmeyi bile bilmiyordu resmen ve zaman geçti, şimdi hurley 3 yaşında ve günden güne devasa şekilde büyümeye devam eden bu yaratık gerek davranışlarıyla gerek karakteriyle bir kaplumbağadan çok insan benziyor :)
derin suya bayılır hiç yorulmadan, uyumadan günlerce yüzer bir oraya bir buraya,bir dalar, bir çıkar ..yemek yemeye bayılır tek dayanamadığı şey budur.
[attachment=686]
Sabahları uyandığımda yorganın milim kıpırdamasını gördüğü anda çıldırır ''yemeeeek yeemeeek,yemek,yemek ver bana açım yemeeek'' edasıyla son hızda taklalar atarak çırpınmaya başlar.O kadar ki, güneşlendiği kara parçası tusunami etisiyle herseferinde sular altına gömülür :( ...
[attachment=688]
Aramızda çok garip bir bağ var; öyle ki evde biz neereye gidersek o da yuvasından bizi takip eder ve hep bize yakın bölgesinde durur.
[attachment=690]
karakterinin en belirgin özelliği her zaman ipleri elinde tutmaya çalışmasıdır:) eğer akvaryumun yukarısından onu sevmeye veya ona bakmaya çalışırsanız zıplayarak size doğru ağzı açık şekilde yaklaşan bir cisim görebilirsiniz çünkü o dıştaki varlıkları kendi seviyesine indirmekten hoşlanır :D eğer akvaryumun ön camına kafanızı yapıştırırsanız sizi öpmeye ve gözlerinizin içine hipnoz etkisi yaratacak şekilde bakmaya başlar :D
[attachment=689]
Güneşlenmekten sıkılıp hayatına heyecan katmak istediğinde, farklı atlayış stilleri geliştirir. Bunların arasında ters balıklama ve bombalama ( şıılllaaapp sesi olmazsa olmazıdır ) en sevdikleridir.
[attachment=687]
daha onun hikayeleri bitmez ama sizide sıkmayayım dedim :)

Ekli dosyalar

• 5.jpg
    5.jpg
    42.4 KB · Görüntüleme: 51
  • 1.jpg
    1.jpg
    36.8 KB · Görüntüleme: 50
  • 2.jpg
    2.jpg
    33.5 KB · Görüntüleme: 38
  • 3.jpg
    3.jpg
    26.5 KB · Görüntüleme: 38
  • 4.jpg
    4.jpg
    40.5 KB · Görüntüleme: 41
  • 6.jpg
    6.jpg
    30.8 KB · Görüntüleme: 42
  • hurley 2.jpg
    hurley 2.jpg
    31.3 KB · Görüntüleme: 23
Gerçekten yakışıklı bir beyefendi galiba :)

hehe kapluş şımardı :))
hepinize teşekkürler bütün kapluşlar çok zeki ve çok güzel hayvanlar :)

Gerçekten çok şanslısın bende kendime seninki gibi bir kapluş almayı düşünüyorum :) size uzun ömürler dilerim :)

Geri