Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Muhittin İçin Ek Yemler

berker00

Bronz 4 Üye
Kaplumbağam Muhittin hergün aynı yemden yiyor(kurutulmuş karides).Bunun yanında ek olarak neler vermeliyim?Hangi yemleri almalıyım?

Cvp: Muhittin İçin Ek Yemler

Karides ek yem olmalıdır.
Kaplumbağanız yavruysa sera raffy p veya tetra reptomin gibi protein ağırlıklı bir ana yem almalısınız.
Bunun yanında belirli aralıklarla karides vermelisiniz.
Beslenme bölümünü detaylı bir şekilde inceleyerek diyet programlarına ulaşabilirsiniz.

En iyisi sera diyorlar bunun yanında sebze içerikli sanyu yemide tavsiye ederim. Kabız olmaması açısından arada birde onu verirsiniz :)

Ülkemizde Sera markası çok rağbet görüyor ama yurt dışında Tetra gerçekten çok satıyor. Yurtdışı forumlarda özellikle Tetra Reptomin oldukça tavsiye ediliyor. Ben Mercedes ile Bmw gibi görüyorum bunları. Özellikle yavru çağlarında kaplumbağaların mutlaka kaliteli yemlerin kullanılması gereklidir. Çünkü ilk bir iki seneki gelişim ömür boyu kaplumbağaları etkiliyor. :)

Sera, Tetra ve JBL i ana yem olarak kullanırken, Sanyu ve karides yemlerini de ek olarak kullanabilirsiniz.

ben jbl gammarus karides yemini kullanıyordum ana yem olarak şimdi birde tetra reptomin aldım ancak nasıl kullanıcağımı günde ne kadar kullanıcağımı tüm olarak mı yoksa parçalara bölüp mü vericeğimi bilmiyorum.Yardım ederseniz sevinirim..

Reptomin ana yem :)
Hergün kafasının hacmi kadar verin.
Ek yem olarakta karidesi 2 günde bir ana yemin yanında verin. :)

tetra reptomini yemedi ne yapmalıyım?

Kağlumbağanızı bir kaç gün aç bırakın sonra yine vermeyi deneyin.Eğer yine yemezse aç bırakmaya devam.Bir yerden sonra alışmak zorunda kalacaktır.

Vereceğiniz reptomin yemi bir kaç dakika karides/gammarus ların içinde tutarsanız kokusu siner, yerler. Genelde uzun süre tek karidesle beslenen kaplumbağalarda stick yemi yememe gibi sorunlar yaşanıyor..

Benim kaplumbağalara yem tipinde ne atarsam yiyor fakat meyve sebze parçalarından hiç yemiyorlar :(

Genelde yavru kaplumbağalar sebzeye pek ilgi göstermiyorlar. Siz arada bir henüz açlarken küçük parça bir kıvırcık marulu suya atın, gidip gelirken didikleyeceklerdir. Böylelikle alışırlr da..

Geri