Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mumble Sera Raffy P ve Tetra Reptomin Yemiyor

Cvp: Mumble Sera Raffy P ve Tetra Reptomin Yemiyor.

Qeswirt' Alıntı:
Arkadaşlar 29 saattir birşey vermedim Mumbleye az önce sera raffy p ve tetra reptomin attım yine yemedi

suya kalitesiz bir pond yem bir tetra reptomin bir sera P ve Sera I attım

kalitesiz pond yemi ve Sera Raffy I yı anında kaptı yedi

ama tetra reptomini ve sera raffy p yi yemedi gine :(
yemlerin hepsini vitamin ile hamur haline getirip karıştırın, öyle vermeyi deneyin bende de aynı sorun vardı, bu şekilde tattırarak sevdirmiştim...

Cvp: Mumble Sera Raffy P ve Tetra Reptomin Yemiyor.

Benimkilerde marul yemiyordu. Zamanla zorlaya zorlaya alıştırdım. Şimdi her gün bir yaprak yiyorlar. Zamanla alışırlar ama bu zamanı hızlandırmak gerek. Sevdiği bir vitamin varsa yemi ona bulayıp vermeyi deneyin. Belki vitaminin kokusu ile yerler. :)

Uzun süre aç bırakmayın. Dirençleri kırılmasın. Onun yerine yemleri Raffy I'in kutusunda bekletin bir süre.

Cvp: Cvp: Mumble Sera Raffy P ve Tetra Reptomin Yemiyor.

kerberos' Alıntı:
Bir iki gün aç bırakın öyle deneyin birde, arada böyle yem seçme yapabiliyorlar.

kıyamam ben aç bıramaya yaa :D

Geri