Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ninja'dan Herkese Merhaba

Barbie-sena06

Altın 1 Üye
Arkadaşlar bu benim su kaplumbağam Ninja :smile: Size onu tanıtmak istiyorum :) Henüz yavru :) Ama çok obur :) Beni her gördüğünde bana doğru yüzüp kafasını kocaman kaldırıyor :smile: Kuru alanının altına saklanmak çok hoşuna gidiyor :) Günde 2 öğün Turtle stick ve 3 günde 1 karides ile besliyorum :) 2-3 Günde bir suyu değiştiriyorum :) Yaşadığım yerde hava iyice soğudu :) Ve buda onun üşümesine neden oluyor ne yazık ki :) Bu açıdan onu 9-10 gün sonra akvaryuma geçiş yapacağız :) Yani camcı amca anca 9-10 gün sonra olur dedi :) Yarın karides günümüz :) Kocaman ağzını açıcak yine oburum :) İyi günler :) Yorumlarınızı ve teşekkürlerinizi bekliyorum :)
HPIM5069.JPG

Fotoğraf yüklenmemiş :(

Cvp: Ninja'dan Herkese Merhaba

Fotoğrafı imgur.com a yüklemelisin.

Kuru alanı ısıtan lamba halloldu mu?

Bugün lambayı kuru alana yerleştirdim.Nasıl gerildi görmeniz lazım :D İnşAllah akvaryuma geçince daha çok rahata kavuşacak :) <3!

Lamba iyi bir adım. Hayvan güzelce ısınmıştır.

hayvan yavru olduğuna göre 5 cm'ye kadar bir gün turtle bir gün karides/gammarus; ya da sabah biri akşam birini ver. sonrasında iki günde bir bir öğünde karides/gammarus vereceksin. 4 öğünün birinde. su değişimlerinden önce suyu pet şişe veya damacanada oda sıcaklığında beklet. hem ısınsın. hem de dinlensin.

Geri