Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ölüm evinden akvaryuma

0084812254

SKF Delisi
bu site sayesinde çok mutluyum:) ..çünkü kapluşlarımı 2 seneye yakındır ölüm fanusunda bakıyordum ki bu siteye üye olduktan sonra herşey değişti.2gün önce bir akvaryum aldım...dün akşam da 100w lık bir ısıtıcı ve kuru alan için cam ve halı kaydırmaz...dün akşam yapıştırdım kuru alanımı silikonla .. bugün kurumasını bekliyorum..şu an işteyim :( akşamı sabırsızlıkla bekliyorum..umut ve mikmik i yeni evlerine kavuşturacağım..hepinize çok teşekkür ediyorum umut mikmik ve kendi adıma:D

Hayırlı olsun :)
Fotoğraflarını da görmek isteriz afacanların :)

Öncelikle hayırlı olsun görüceksiniz sizde rahat ediceksiniz kaplumbağalarınızda :) onların mutlu resimlerini görmek isteriz :)

dün ilk kez koydum onları akvaryuma:sorcerer:..ama şöyle birşey var..umut arada kuru alana çıkıyor.ama mikmik bir türlü çıkmadı..zavalııcık yüze yüze mahvoldux|...bide sürekli suyun en dibinde duruyor..nasıl alıştırabilirim?o_O

0084812254' Alıntı:
dün ilk kez koydum onları akvaryuma:sorcerer:..ama şöyle birşey var..umut arada kuru alana çıkıyor.ama mikmik bir türlü çıkmadı..zavalııcık yüze yüze mahvoldux|...bide sürekli suyun en dibinde duruyor..nasıl alıştırabilirim?o_O

Baslarinda fazla duruyorsaniz olabilir. Onlari biraz kendi hallerine birakin zamanla alisacaklardir zaten merak etmeyin. :)

mailto:/img171/6168/umut4.jpg

mailto:/img860/6387/umutvemik5.jpg
mailto:/img22/295/umutvemik1.jpg
mailto:/img850/927/umutvemik2.jpg
mailto:/img577/1381/umutvemik6.jpg

Tebrik ederim. 1-2 sene sonra o akvaryum da küçük gelecektir ama şu an için sıkıntı yok. Diğer kaplumbağanın da alışması zaman alabilir meraklanma.

Bu sabah baktım ki umut çıkmış kuru alana orada uyuyor..inşallah mik de alışır .. o_O

Şey birde ilk resimdeki umut..sizce onun mantarı mı var? belirtilerin hiçbirisi yok ama..sadece kabuk renginden dolyı korkuyorum.. o_O

Kokuyor mu? Pamuk şeklinde mi o beyazlıklar?
Mantardan korunmak için mavi damla kullanın mutlaka.
Vitamin, kalsiyum ve güneş üçlüsünü eksik etmeyin ;)

hiç kokmuyor ya...sağ tarafından bi katından azcıcık kabuğu kalkmış..kabuk mu değiştiriyorki? fırçaladıkdan sonraki gün oldu?

Kuru alanda tam kurumuş olarak bir fotoğrafını ekler misiniz?
Mantar değil bence.Kabuk değişimi.Bu süreçte iyi bir bakımla güzel bir kabuğa kavuşacaktır.Kalkan kabuklara elle kesinlikle müdahale etmeyin.

Geri