Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

öncelikle merhaba, hangi turtle bank uygun

soner231

Bronz 1 Üye
 ben akvaryumum  için turtle bank almak istiyorum  nereden alabilirim

akvaryum ölçüleri

boy :81

en : 35

yükseklik  : 18

toplamda :51 litre 

http://www.akvaryum.com/Hesaplayici/hacim.asp  buradan hesapladım

ben istanbuldayım nerede bulurum

mailto:/thumbs/1628turtle_bank_pack.jpg

mailto:/thumbs/1260zoom1_Exo_Terra_Turtle_Bank_Small.jpg

mailto:/thumbs/2702IMG-20130606-01135.jpg

RE: öncelikle merhaba

Gittigidiyorda bulabilirsiniz olculeri unuttum size medium yada small olur yalniz akvaryum ozellikle birden cok hayvan varsa buyutulmeli ozellikle derinlik cok az akcigerlerin duzgun gelisimi mumkun degil

markası exo terra olmak kaydıyla medium uygun. yalnız derinlik az kaçış ihtimaline karşı turtle bankın denk geldiği tarafı mukavva ile kapat. sudan eksiltme olmasın. bir de bundan iki tane alıp kenarlarından sabitle. mıknatıslar hayvanlar çıkarken atmasın. çıkış kısmına da aşağı doğru meyil verdirip rahat çıkmalarını sağlarsın.
mailto:/Product/europet-bernina-vantuzlu-tutturma-aparati-19-21-mm

Yükseklik çok az. Kuru alandan kaçmaması için zaten tamamen su doldurulamayacak. 10 cm suda da kaplumbağa gelişemez. Uygun akvaryum alınıp ona masraf yapılmasını öneririm.

Genede link vereyim. Atakan pet shopun internet satışı. Buna uygun olan akvaryum en ve boyuna göre orta boyda olur.
http://m.gittigidiyor.com/urun/132636333

Cvp: öncelikle merhaba, hangi turtle bank uygun

Merhaba, ben yıllar önce "Penn Plax Kaplumbağa Adası" almıştım. Hala piyasada var mıdır bilmiyorum (ben alırken de çok zor bulmuştum, Juen Pet Market'ten aldım) ama yıllardır kullanıyorum, hiç bir sıkıntısı olmadı, çok memnunum.

Geri