Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Örnek beslenme programı

banyoterligi

Bordo Bereli
Merhaba size kendi beslenme programımı yazacağım. Arkadaşlara faydalı olması açısından.

Pazartesi: Tetra reptomin
Salı: Jbl Agil
Çarşamba:Kurutulmuş karides veya değişmeli gammarus-tropical ve prodac tartafood gammarus-
Perşembe: Jbl Tortil
Cuma:Tetra reptomin
Cumartesi:Dried fish
Pazar:Tetra reptomin

Cvp: Örnek beslenme programı

mert aslında pazar günü için mineral alsan iyi olur. hem kalsiyum hem vitamin. gerisi güzel olmuş

Mert senin hayvanların kbukları kaç cm olmuştu? Vital yemde eklemen gerekebilir. Cem' in mineral önerisini zaten atlama derim.

Bu arada tortilden memnun musun? Dağılmadan tüketiyorlar mı?

Bu arada bu hafta sonuda çok yoğundum. Senin ufaklıkları yakında paylaşacağım burada :)

Bu kadar şeyi vermek zorunda mıyız? Stick, karides ve vitamin yeterli değil mi?

En az miktarda hayati olarak yeterli olur. Ama en iyi beslenme daha fazla çeşitlilik. Diğer mineral ve kalsiyum gereksinimi içeren ürünler vermek çok daha faydalı.
Yani her gün dana eti ve salata yemek yerine bir gün dana, bir gün tavuk, bir gün balık, bir gün yumurta, bir gün sebzeler, bir gün meyvelerden yediğinizi düşünün. Daha faydalı tabiki.

Res in kabuk boyu 9 a 1-2 mm kalmış, çizgili de 8,5 cm Emre abi.. Jbl tortilden oldukça memnunum. Dibe dağılmıyor hiç bir şekilde. Zaten yemi kırarak veriyorum ben ikiside ağzından düşse dahi dibe gitmeden yem havada kapıyorlar :smile:

Cem abi mineral yerine jbl tortil kullanıyorum. Kalsiyumu mürekkep balığı kemiği, d3 olayını da devitle hallediyorum da onları yazmaya gerek duymadım.

Bu arada Emre abi kendini şartlama bu haftasonu diye ne zaman müsait olursun o zaman hepsiniyaparsın çünkü işin gerçekten zor konuşmuştuk :)

Dried fish kaplumba yemimi (fish balik demek) kaplumba yemiyse listeme. Ekliyim. :t65y:

banyoterligi' Alıntı:
Res in kabuk boyu 9 a 1-2 mm kalmış, çizgili de 8,5 cm Emre abi.. Jbl tortilden oldukça memnunum. Dibe dağılmıyor hiç bir şekilde. Zaten yemi kırarak veriyorum ben ikiside ağzından düşse dahi dibe gitmeden yem havada kapıyorlar :smile:

Cem abi mineral yerine jbl tortil kullanıyorum. Kalsiyumu mürekkep balığı kemiği, d3 olayını da devitle hallediyorum da onları yazmaya gerek duymadım.

Bu arada Emre abi kendini şartlama bu haftasonu diye ne zaman müsait olursun o zaman hepsiniyaparsın çünkü işin gerçekten zor konuşmuştuk :)

8 cm i geçtiklerine göre bitkisel yemde vermeye başlaman gerekir Mert. İlk önceliğin olarak Sera Vital yemi al derim. Zaten d vitamini için uvb veya devit kadar etkili olamazlar. Ama diğer vitaminler için tortil ve agil vermen hiç yoktan iyi. Kalsiyum içinde mürekkep balığı uygun. Tortili ben ağızlarına vermiyordum hep düşürüp su yüzeyine bakıyorlardı. Yemde dipte dağılıyordu. Seninkiler daha iyi bu anlamda.

Grçekten o kadar dağılmışımki biraz kendimi dinlendiriyorum. Biliyorsun benim işte zaten hareketli. Ama yakında bir pazarı buna ayırmalıyım zaten.

tosbik57' Alıntı:
Dried fish kaplumba yemimi (fish balik demek) kaplumba yemiyse listeme. Ekliyim. :t65y:

Evet Fatih, Tropical markasının kurutulmuş tatlısu balığı.

ben tortili ikiye kırıp veriyorum yutuyorlar. bir kez sağlam olarak cama yapıştırmıştım söküp aldılar. balıklar öyle değildi parça parça alırlardı gerisi camda kalırdı. bunun balık için olanı da var.

Geri