Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

oscarı tanıtayım

oscar

Bronz 1 Üye
Oscar yeni katıldı

meraba benim 2 hafta önce aldığım kaplumbağam için üye oldum adı:eek:scar :t65y: kendisinin çok güzel bir akvaryumu var ısıtıcısı,filtresi,kuru alanı,uvb lambası da var inşallah siteniszden memnun kalırız yaralı bilgiler edinirim ben kaplumbamı almdan önce zaten burda araştırma yaptım baya faydalı bilgiler edindim saolun sonra oscarımı aldım bide bi sorum olucak ben oscarı alalı 2 hafta oldu sadece akşamları kuru alana çıkıyor ve beni görünce akşamları hemen suya atlıyor bu normalmidir yoksa bi sıkıntısımı var yardımcı olursanız sevinirim :133:

Cvp: Oscar yeni katıldı

Sağlıklı ve uzun ömürler dilerim :)
Her ihtiyacınım olması çok güzel olmuş.
Suda yüzüşü ve yem yemesinde sorun yoksa bence normal.

fazla elinize almayın.alışması daha uzun sürer.Ben de ilk aldığımda öyle yapıyorlardı şimdi gördüklerinde yem istiyorlar :)

oscar' Alıntı:
ve kaplumbağam şimdilik 25 litrelik bir saklama kabında ama içinde herşeyi var ısıtıcı filtre kuru alan 7 saat uvb lamba açık kalıyor yüzme seviyesi yüksek şimdilik biraz idare edelimde oscar biraz büyyünce ona büyük bir akvaryum alıcam yada 130 litrelik saklama kabı alıcam :smile: yem olarak repta yem kurutulmuş karideste kullanıyorum oscarda çok iştahlı hemde çok hareketli bir kaplumbağadır bide dediğim gibi oscar sadece akşamları 5 dk kuru alanında duruyor belki sabahta duruyordur :t65y: şimdilik böyle yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla :133:

Cvp: oscarı tanıtayım

en yakın zamanda fotoğraflarını görmek isteriz:smile:

Cam,her zaman plastikten daha sağlıklıdır.O yüzden biz akvaryum önceriyoruz.Yemlerinizde çok iyi kaliteli yemler.

ama 130 litrelik saklama kabı 25 litre pet shopçudan sordum cam akvarum 130 litre 240 tl baya bir fark var bende napacağımı bilemiyorum evet yemleri çok güzel :133: iştahla bi hamlede yiyor yemini

oscar' Alıntı:
ama 130 litrelik saklama kabı 30 tl pet shopçudan sordum cam akvarum 130 litre 240 tl baya bir fark var bende napacağımı bilemiyorum evet yemleri çok güzel :133: iştahla bi hamlede yiyor yemini

tabiki oscarın fotoraflarını en yakın zaman koycam :133:

Teşşekür Ederim Oscarımın yemek yiyişi ve suda yüzmesi çok güzel yemini bir hamlede yiyor:133: zamanla alışacak

Geri